`
Екстемпоральне виробницто

Екстемпоральне виробницто

Коли два роки тому в Чернівцях приватне фармацевтичне підприємство «Гармонія 2000» відкрило нову виробничу аптеку, байдужих не було. Мешканці Чернівців та колеги щиро раділи, дистриб’ютори підбадьорювали, а конкуренти глибокодумно похмикували, мовляв, побачимо, що з того вийде.

Очевидно, що реалізація готових препаратів принесла б більший прибуток. Відкрити три-чотири аптеки готових лікарських форм легше, ніж одну з виготовленням. Щоб отримати ліцензію, треба було підготувати приміщення, придбати сертифіковане обладнання і посуд, ваги, прилади для аналізу, перечитати багато літератури.

Однак на меті було не просто аптечне виготовлення, а виведення його на якісно новий рівень -  пошук нових форм екстемпоральних препаратів, напрацювання нових комунікацій для цього пошуку.

Індивідуалізація фармакотерапії особливо необхідна новонародженим, немовлятам і дітям, оскільки для них часто терапевтичні дози є близькими до токсичних. Відповідно до міжнародних і вітчизняних джерел літератури індивідуально виготовлених ліків також потребують геріатричні хворі, пацієнти з дерматологічними захворюваннями.

Незважаючи на широкий асортимент готових лікарських засобів в аптеках, екстемпоральна рецептура має наступні переваги:

  • точне дозування діючих речовин відповідно до віку, маси тіла хворого;
  • відсутність стабілізаторів, консервантів, барвників, коригентів смаку, це особливо важливо для немовлят і дітей, осіб похилого віку, пацієнтів із хронічними захворюваннями, обтяжених алергологічним анамнезом тощо;
  • доступність ціни на курс лікування;
  • відсутність можливості фальсифікації.

Основну питому вагу серед екстемпоральних препаратів становлять порошки, розчини для внутрішнього та зовнішнього застосування. Розвиваючи концепцію персональних лікарських засобів, можна ефективно впливати на фармакокінетичні та фармакодинамічні аспекти застосування препаратів, зокрема, суттєво покращуючи точність дозування при лікуванні вагітних та матерів, що годують груддю, осіб похилого віку, дітей, а також при хронічних захворюваннях в кардіології, неврології, гастроентерології, ендокринології, офтальмології, коли хворий повинен тривало приймати ліки й потребує коригування дози.

 

Відкриття виробничої аптеки – важливий етап розвитку аптечної мережі «Гармонія 2000».

Виготовити ліки за конкретним рецептом — це як віддати частинку себе для одужання незнайомої людини, поділитися своєю любов’ю. Коли ліки народжуються, ми отримуємо невимовне моральне задоволення.

На початку ми відновили виготовлення відомих препаратів за старими рецептами, провівши напередодні конференцію для чернівецьких лікарів-дерматологів та лікарів- педіатрів. Знайшли деякі призабуті рецепти, наприклад, нафталанової мазі для лікування псоріазу і дерматозів, яку раніше можна було придбати лише як заводську готову лікарську форму.

Разом з харків’янами опанували методику виготовлення мазей на гелевій і кремовій основі полегшеної структури на відміну від традиційних аптечних мазей на вазеліні і ланоліні. Науковці з Харкова приїжджали до нас і проводили майстер-класи для фармацевтів. Так у нашому асортименті з’явилися мазі з гіалуроновою кислотою та відбілювальні креми.

Потім навчилися виготовляти свічки (ректальні) на основі масла какао, проте не за допомогою застарілого методу викатування, що дуже важко, а методу виливання. До слова, наукові дані доводять, що свічки — це найоптимальніші лікарські форми для дітей. Засвоюються вони на 80%, як і ін’єкційний засіб, але дитину зовсім не травмують.

Ще один ексклюзивний напрямок — виготовлення настоянок на основі ендемічних рослин Карпат, які ми закуповуємо безпосередньо у лісництвах: родіола рожева, калган, арніка.

Свинцевий пластир, емульсії, мікстури, суспензії, супозиторії… Колишня радянська норма на фармацевта — 20 рецептів на день. У нашій виробничій аптеці працюють два фармацевти, які щодня виготовляють в середньому лікарські форми за 20–40 рецептами, плюс роблять аптечні заготовки.

Ми готуємо багато ліків для дітей і людей похилого віку. Велика група засобів дерматовенерологічного спрямування, без яких пацієнти обласного шкірвендиспансеру не могли б отримувати необхідне лікування, а також для пацієнток гінекологічного відділення міської лікарні.

Відшукали призабуті прописи, навчилися виготовляти нові лікарські форми завдяки співпраці з науковцями НФаУ — це мазі на полегшеній гелевій і кремовій основі. Пропонуємо відвідувачам аптеки мазі від тріщин на п’ятах, спиртовий розчин етиленової синьки, мазі на основі воску. Ексклюзив «Гармонії» — це свічки, виготовлені методом виливання, розчин гіалуронової кислоти на декасані для загоювання виразок і тріщин, маски для обличчя з гіалуроновою кислотою, настоянки на основі ендемічних карпатських рослин.

Ми постійно розвиваємося і вивчаємо все нові і нові форми індивідуального виготовлення.

На нашому сайті ви можете переглянути всі доступні до виготовлення рецепти, а також можете завітати в аптеку, яка безпосередньо займається виготовленням ліків: м.Чернівці, вул. Головна, 103 (зупинка вул. Шевченка) Телефон: +380372509-005, +380504737999