`
З 1 жовтня 2021 року препарати інсуліну надаються за Е-рецептом на основі індивідуального плану лікування

З 1 жовтня 2021 року препарати інсуліну надаються за Е-рецептом на основі індивідуального плану лікування

 

З 1 жовтня 2021 року препарати інсуліну надаються за Е-рецептом на основі індивідуального плану лікування

В Україні розширилася  програма реімбурсації. Пацієнти з 1 жовтня  2021 року можуть отримувати препарати інсуліну за електронним рецептом в межах програми «Доступні ліки».

 Цукровий діабет вважається однією з найбільш актуальних медико-соціальних проблем суспільства, однією з основних причин передчасної захворюваності й смертності. Адже призводить до ураження багатьох систем організму.

За оцінками експертів, до 2040 року кількість хворих на цукровий діабет становитиме понад 642 млн людей у всьому світі.

Цукро́вий діабе́т (лат. diabetes mellītus, від грец. διαβήτης — «надмірне сечовипускання») — група ендокринних захворювань, що розвиваються внаслідок абсолютної чи відносної недостатності гормону інсуліну, появи інсулінорезистентності, внаслідок чого виникає гіперглікемія — стійке підвищення рівня глюкози у крові.

Інсулін – білковий гормон, що виробляється підшлунковою залозою і регулює рівень цукру (глюкози) в крові. Він синтезується в b-клітинах, які входять в окремі групи клітин підшлункової залози – острівці Лангерганса.

Головна його функція  полягає у зниженні рівня цукру в крові.

Виділяють два основних типи ЦД:

Цукровий діабет І типу, пов’язаний з дефіцитом інсуліну. Зустрічається в 10% випадків. Підшлункова залоза синтезує мало або зовсім не синтезує гормон-інсулін, глюкоза не засвоюється організмом, і рівень цукру в крові підвищується. 

Цукровий діабет ІІ типу, який зустрічається в 90% випадків: інсуліну виробляється достатня кількість, буває навіть більше норми. Але гормон-інсулін виявляється практично не потрібен, тому що тканини організму втрачають до нього чутливість. І знову, як наслідок, – підвищення показників цукру в крові.

Ознаками цукрового діабету можуть бути: 

 • відчуття невгамовної спраги;
 • часте нічне сечовипускання;
 • зміна маси тіла (схуднення або збільшення ваги);
 • підвищений апетит або відчуття голоду;
 • свербіж шкірних покривів, погане загоювання ран, схильність до дерматологічних захворювань і грибкових інфекцій;
 • постійна слабкість і сонливість;
 • ·      стоматологічні проблеми (часті стоматити й хвороби пародонту)

Препарати інсуліну

За тривалістю дії розрізняють 5 типів препаратів інсуліну

 • ультракороткі

Ці види інсуліну вводять безпосередньо перед їжею, оскільки результат застосування з’являється вже протягом перших 10  - 15 хвилин. Дія триває від 3 до 5 годин. Найбільш активна дія препарату розвивається, через годину-півтора.

Недоліком їх є здатність менш стабільно і менш передбачувано діяти на рівень цукру в порівнянні з представниками, які мають коротку дію.

 • короткої тривалості

Представники цієї групи характеризуються тим, що їх дія починається через 20-30 хвилин і триває від 6  до 8 годин. Короткі інсуліни вимагають введення за 15 хвилин до надходження їжі в організм. Через кілька годин після уколу бажано зробити невеличкий «перекус».

 •  середньої тривалості.

Сюди відносять препарати, тривалість дії яких знаходиться в межах від 12 до 16 годин. У день достатньо 2-3 введення. Починають діяти через 2 години з моменту ін’єкції.
Важливо! У деяких клінічних випадках лікарі-ендокринологи призначають комбінувати препарати з інсулінами короткої дії.

 • довгі (продовжені).

 Початок дії засобів розвивається через 4-8 годин і може тривати від 20 до 26 годин. Найбільша активність проявляється в період між 8 і 16 годинами з моменту ін’єкції.

 •  комбіновані (поєднані).

Це препарати в формі суспензії, до складу яких входить «короткий» інсулін і інсулін середньої тривалості дії в певних пропорціях . Використання подібних засобів дозволяє обмежити кількість необхідних ін’єкцій в два рази.

Препарати інсуліну короткої та ультракороткої дії

Інсулін НовоРапід ФлексПен 

НовоРапід ФлексПен

Склад:

діюча речовина: 1 мл розчину містить 100 ОД (100 ОД відповідає 600 нмоль) інсуліну аспарт (рДНК), що еквівалентно 3,5 мг;

допоміжні речовини:гліцерин, фенол, метакрезол, цинку хлорид, натрію хлорид, натрію гідрофосфат дигідрат, натрію гідроксид, кислота хлористоводнева, вода для ін’єкцій.

Виробник - Novo Nordisk A/S ,Данія .

Рекомендації щодо застосування:

 

НовоРапід ФлексПенаналог короткодіючого людського інсуліну для лікування цукрового діабету у дорослих, підлітків та дітей віком від 1 року.

Дія настає через 10–20 хв після підшкірного введення. Максимальний ефект розвивається між 1 і 3 годинами після ін’єкції. Тривалість дії – від 3 до 5 годин.

Дозування лікарського засобу індивідуальне та визначається лікарем відповідно до потреб хворого .  Зазвичай його використовують у комбінації з препаратами інсуліну середньої тривалості дії або тривалої дії, які вводять як мінімум 1 раз на добу. Індивідуальна потреба в інсуліні у дорослих та дітей звичайно становить від 0,5 до 1,0 ОД/кг/добу.

 Корекція дози може бути необхідна пацієнтам при підвищеному фізичному навантаженні, зміні дієти або протягом супутніх захворювань.

Інсулін Генсулін P

Генсулін P

Склад:

діюча речовина:1 мл розчину містить рекомбінантного інсуліну людини 100 ОД;

допоміжні речовини:м-крезол, гліцерин, кислота хлористоводнева (розведена), натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Виробник - ВІОТОN S.A. , Польща.

Рекомендації щодо застосування:

Генсулін Р – лікарський засіб рекомбінантного інсуліну людини, отриманого методом генної інженерії з використанням генетично модифікованого, але не патогенного штаму Е.соlі. для лікування хворих на цукровий діабет, що потребують застосування інсуліну.

Починає діяти протягом 30 хвилин після введення ; максимум дії спостерігається від 1 до 3 годин, а тривалість дії становить до 8 годин і залежить від величини дози (при діабеті 2 типу середня початкова доза становить 0,2 ОД/кг маси тіла).

Препарат призначений для підшкірних, внутрішньовенних ін'єкцій, а також внутрішньом’язово. Вводити за 15–30 хвилин до їди ( за 10­–20 хвилин до запланованого введення слід дістати інсулін з холодильника, щоб він нагрівся до кімнатної температури).

Особливості

Перед введенням слід уважно оглянути флакон або картридж з інсуліном. Розчин має бути безбарвним та прозорим, мати вигляд і консистенцію води. Не можна застосовувати препарат, якщо розчин каламутний, здається густим чи забарвленим. Особливу увагу слід звернути на те, щоб під час ін'єкції інсуліну не ввести голку у просвіт кровоносної судини.

Інсулін Фармасулін H

Фармасулін H

Склад:

діюча речовина:1 мл розчину містить інсуліну людського біосинтетичного (ДНК-рекомбінантного) 100 МО;

допоміжні речовини: метакрезол; гліцерин; кислота хлористоводнева розведена або розчин натрію гідроксиду; вода для ін’єкцій.

Виробник - АТ «Фармак» , Україна.

Рекомендації щодо застосування:

Фармасулін H є препаратом інсуліну короткої дії . Призначений для лікування :

 • Інсулінозалежного цукрового діабету (I типу).
 • Інсулінонезалежного цукрового діабету (II типу), якщо не вдається домогтися компенсації захворювання за допомогою дієти і пероральних цукрознижувальних препаратів.
 • Станів, не пов’язані з цукровим діабетом: гіперкаліємія (призначають в/в вливання глюкози та інсуліну короткої дії залежно від ступеня тяжкості порушень електролітного балансу); транзиторна гіперкаліємія у новонароджених; провокаційний інсулінотолерантний тест для дослідження секреції гормону росту, стресова гіперглікемія після ішемічного інсульту.

Препарат вводиться від одного до кількох разів на добу. Інтервал між підшкірною ін’єкцією та прийомом їжі повинен бути не більше 30 хвилин.

Застосування препарату повинно проводитися при обов’язковому дотриманні дієтичного режиму. При визначенні калорійності їжі (як правило, 1700-3 000 калорій) необхідно керуватися масою тіла хворого, а також характером діяльності.

При визначенні початкової дози Фармасуліну Н необхідно керуватися рівнем глікемії натщесерце і протягом доби, а також рівнем глюкозурії протягом доби. При орієнтовному розрахунку доз препарату можна керуватися такими міркуваннями:

ü у випадку, коли рівень глікемії перевищує  9 ммоль/л, для корекції кожних наступних 0,45-0,9 ммоль/л глюкози крові потрібно 2-4 МО інсуліну. Остаточний добір дози інсуліну проводиться під контролем загального стану хворого і з урахуванням глюкозурії і глікемії, які спостерігаються на фоні застосування препарату.

ü хворим з уперше виявленим діабетом призначають препарат у дозі 0,5 МО на 1 кг маси тіла на добу;

ü у період ремісії 0,4 МО/кг,

ü хворим з незадовільною компенсацією діабету - до 0,7-0,8МО/кг на добу.

ü добова доза для дітей не повинна перевищувати 0,7 МО/кг.

Інсулін Актрапід НМ

Інсулін Актрапід НМ Пенфіл

Актрапід НМ

 

Склад:

діюча речовина:1 мл розчину для ін’єкцій містить 100 МО (3,5 мг) інсуліну людського біосинтетичного; одна МО (міжнародна одиниця) дорівнює 0,035 мг безводного людського інсуліну;

допоміжні речовини:цинку хлорид, гліцерин, метакрезол, натрію гідроксид, кислота хлористоводнева розведена, вода для ін’єкцій.

Виробник - Novo Nordisk A/S ,Данія .

Рекомендації щодо застосування:

Актрапід НМ  та Актрапід НМ Пенфіл – це препарати інсуліну короткої дії для лікування цукрового діабету І та ІІ типів у дорослих , підлітків та дітей.

Початок дії спостерігається впродовж 30 хвилин, максимальний ефект досягається впродовж 1,5–3,5 години та тривалість дії становить приблизно 7–8 годин.

Індивідуальна добова потреба в інсуліні звичайно становить від 0,3 до 1,0 МО/кг/добу. Добова потреба в інсуліні може зростати у хворих з резистентністю до інсуліну (наприклад, в пубертатному періоді або при ожирінні) і знижуватися у хворих із залишковою ендогенною продукцією інсуліну.

Ін’єкцію слід робити за 30 хвилин до основного або додаткового прийому їжі, що містить вуглеводи. Препарат призначений для підшкірних або внутрішньовенних ін’єкцій у флаконах або за допомогою шприц-ручки з картриджу . Внутрішньовенне введення препарату Актрапід НМ Пенфіл з картриджу виконується винятково тільки тоді, коли відсутні флакони.

Інсулін Актрапід НМ ФлексПен 

Актрапід НМ ФлексПен

Склад:

діюча речовина:1 мл розчину для ін’єкцій містить 100 МО (3,5 мг) інсуліну людського біосинтетичного; одна МО (міжнародна одиниця) дорівнює 0,035 мг безводного людського інсуліну; 1 багатодозова одноразова шприц-ручка містить 3 мл розчину для ін’єкцій, що еквівалентно 300 МО;

допоміжні речовини:цинку хлорид, гліцерин, метакрезол, натрію гідроксид, кислота хлористоводнева розведена, вода для ін’єкцій.

Виробник - Novo Nordisk A/S ,Данія .

Рекомендації щодо застосування:

Актрапід НМ ФлексПен - це препарат інсуліну короткої дії.

 Початок дії спостерігається протягом 30 хвилин, максимальний ефект досягається протягом 1,5-3,5 години, тривалість дії становить приблизно 7-8 годин. Дозування інсуліну індивідуальне і визначається лікарем відповідно до потреб хворого.

Індивідуальна добова потреба в інсуліні звичайно становить від 0,3 до 1,0 МО/кг/добу. Добова потреба в інсуліні може зростати у хворих з резистентністю до інсуліну (наприклад, у пубертатний період або при ожирінні) і знижуватися у хворих із залишковою ендогенною продукцією інсуліну.  Ін’єкцію слід робити за 30 хвилин до основного або додаткового прийому їжі, що містить вуглеводи.

Корекція дози може також бути потрібна при зміні пацієнтами фізичної активності або свого звичайного раціону харчування. Підбір дози також може бути необхідним при переведенні хворих на інші препарати інсуліну.

Звичайно його вводять підшкірно шляхом ін’єкцій в ділянки передньої черевної стінки, а також стегон, сідниць або дельтовидного м’яза плеча. Для зниження ризику ліподистрофії та амілоїдозу шкіри місця ін’єкцій слід завжди змінювати, навіть у межах однієї ділянки тіла.

Інсулін Хумодар Р 100Р

Хумодар Р 100Р

Склад:

діюча речовина: 1 мл нейтрального ін'єкційного розчину містить 100 МО інсуліну людини рекомбінантного;

допоміжні речовини: м-крезол, кислота хлористоводнева, натрію гідроксид, натрію дигідрофосфат дигідрат, натрію хлорид, гліцерин, вода для ін'єкцій.

Виробник - ПрАТ «По виробництву інсулінів «ІНДАР», Україна .

Рекомендації щодо застосування:

Препарат належить до інсулінів короткої дії. Забезпечує швидке та значне зниження рівня глюкози в крові, посилює її засвоєння тканинами. Активна діюча речовина лікарського засобу – нейтральний розчин інсуліну.

 Препарат забезпечує швидке і значне зниження вмісту цукру в крові, ефект настає вже через 30 хвилин і досягає максимального рівня через 1–2 години після підшкірного введення препарату. Залежно від дозування ефект триває протягом 5–7 годин.

Підшкірну ін’єкцію роблять у плече, стегно, сідниці або живіт. Місце ін’єкції необхідно змінювати, щоб ін’єкції в одне й те саме місце не повторювати частіше одного разу на місяць, щоб зменшити ризик розвитку ліподистрофії та амілоїдозу шкіри 

Дозування, графік введення та кількість ін’єкцій для дітей визначає лікар, виходячи з конкретних потреб у кожному конкретному випадку.

Інсулін Епайдра СолоСтар 

Епайдра СолоСтар

Склад:

діюча речовина: 1 мл розчину містить інсуліну глюлізину (продукту рекомбінантної ДНК-технології із застосуванням Escherichia coli) 100 одиниць, що еквівалентно 3,49 мг;

1 шприц-ручка СолоСтар  містить 3 мл розчину для ін’єкцій, що еквівалентно 300 Од інсуліну глюлізину;

допоміжні речовини: м-крезол, натрію хлорид, трометамін, полісорбат 20, кислота хлористоводнева концентрована, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Виробник - Sanofi-Aventis Deutschland GmbH., Німеччина .

Рекомендації щодо застосування:

Лікарський препарат застосовують для лікування цукрового діабету обох типів, коли необхідне застосування інсуліну дорослим, підліткам і дітям віком від 6 років.

Препарат Епайдра застосовують у режимах інсулінотерапії, що включають інсулін середньої або довготривалої дії або аналог базального інсуліну. Цей лікарський засіб можна призначати одночасно з пероральними протидіабетичними засобами.

Дозу препарату підбирають та регулюють індивідуально.

Особливості

Препарат Епайдра у попередньо наповненій шприц-ручці СолоСтар можна застосовувати лише для підшкірних ін'єкцій. Якщо необхідне введення препарату за допомогою шприца, внутрішньовенної ін'єкції або інфузійного насоса, слід використовувати флакон

Інсулін глюлізин не слід змішувати з іншими лікарськими засобами, крім людського інсуліну НПХ (нейтрального протаміну Хагедорна).

Інсулін Інсуман Рапід

Інсуман Рапід

Склад:

діюча речовина: 1 мл розчину містить 100 МО інсуліну людини (що еквівалентно 3,571 мг інсуліну людини);

допоміжні речовини: м-крезол, кислота хлористоводнева концентрована, натрію гідроксид, натрію фосфату дигідрат, гліцерин (85 %), вода для ін’єкцій.

Виробник - Sanofi-Aventis Deutschland GmbH., Німеччина .

Рекомендації щодо застосування:

Інсуман Рапід – це інсулін зі швидким початком та короткою тривалістю дії. Його дія починається через 30 хв після підшкірної ін`єкції, досягає максимуму через 1−4 години та триває протягом 7−9 годин.

Препарат рекомендують застосовувати для лікування цукрового  діабету , що потребує інсулінотерапії. Інсуман Рапід також може використовуватися для лікування гіперглікемічної коми та кетоацидозу або для стабілізації стану пацієнтів з цукровим діабетом перед, під час та після проведення хірургічного втручання.

В середньому доза інсуліну становить від 0,5 до 1,0 МО інсуліну/кг маси тіла на добу. Базальна метаболічна потреба в інсуліні становить від 40 до 60 % загальної добової потреби. Інсуман Рапідвводять шляхом підшкірної ін’єкції за 15−20 хв до прийому їжі.

 Інсулін Хумалог

Хумалог

Склад:

діюча речовина:1 мл розчину містить 100 МО інсуліну лізпро (ДНК-рекомбінантний), що еквівалентно 3,5 мг;

допоміжні речовини:гліцерин, метакрезол, цинку оксид, натрію гідрофосфат гептагідрат, кислоти хлористоводневої розчин 10 %, натрію гідроксиду розчин 10 %, вода для ін’єкцій.

Виробник - Eli Lilly, Франція.

Рекомендації щодо застосування:

Препарат показаний для лікування цукрового діабету у дітей та дорослих, які потребують введення інсуліну для підтримання норми глюкози у крові , а також для первинної стабілізації цукрового діабету.

Інсулін лізпро характеризується швидким початком дії (приблизно через 15 хвилин після введення), що дає можливість застосовувати його ближче до прийому їжі (за 0–15 хвилин до прийому їжі) порівняно зі звичайним інсуліном (за 30–45 хвилин до прийому їжі). Інсулін лізпро швидко виявляє свою дію та має коротшу тривалість дії (від 2 до 5 годин) порівняно зі звичайним людським інсуліном.

ЛЗ слід вводити підшкірно, за допомогою шприц-ручки КвікПен . Підшкірні ін’єкції необхідно виконувати у ділянку плеча, стегна, сідниці або живота.

Особливості

При одночасному застосуванні з інсулінами тривалішої дії першим у шприц необхідно набирати Хумалог , щоб уникнути контамінації флакона інсуліном тривалішої дії. Змішування інсулінів завчасно або безпосередньо перед ін’єкцією слід проводити лише за рекомендацією лікаря. Проте необхідно суворо дотримуватись послідовності дій.

Інсулін Райзодег ФлексТач

Райзодег ФлексТач

Склад:

діючі речовини: 1 мл розчину містить 100 ОД інсуліну деглюдек/інсулін аспарт, який містить 70 % інсуліну деглюдек (еквівалентно 2,56 мг) та 30 % інсуліну аспарт (еквівалентно 1,05 мг).

1 попередньо наповнена шприц-ручка містить 3 мл розчину, що еквівалентно 300 ОД інсуліну деглюдек/інсуліну аспарт;

допоміжні речовини: гліцерин; метакрезол; фенол; натрію хлорид; цинку ацетат, дигідрат; кислота хлористоводнева (для корекції рН); натрію гідроксид (для корекції рН); вода для ін’єкцій.

Виробник - Novo Nordisk A/S ,Данія .

Рекомендації щодо застосування:

Препарат показаний для лікування цукрового діабету у дорослих, підлітків та дітей віком від 2 років.

Препарат Райзодег ФлексТач  – розчинний препарат інсуліну, що складається з базального інсуліну ультратривалої дії – деглюдек та прандіального інсуліну швидкої дії – аспарт.

Пацієнтам з цукровим діабетом 2-го типу препарат можна вводити один або два рази на добу з основним прийомом їжі окремо або в комбінації з пероральними цукрознижувальними засобами чи в комбінації з болюсним інсуліном. При застосуванні лікарського засобу один раз на добу, у разі якщо необхідні більш високі дози інсуліну, напр., щоб уникнути гіпоглікемії, слід перейти на застосування два рази на добу. Необхідно розділити дозу залежно від потреб пацієнта та вводити разом із основними прийомами їжі.

Пацієнтам з цукровим діабетом 1-го типу препарат застосовують один рази на добу з основним прийомом їжі у комбінації з інсуліном короткої/швидкої дії під час додаткових прийомів їжі.

Інсулін Соліква

Соліква

Склад:

дiюча речовина:  1 мл розчину для iн'єкцiй мiстить 100 одиниць iнсулiну глapгiнy та 33 мкг лiксисенатиду;

1 шприц-ручка мiстить 3 мл розчину для iн'єкцiй, що еквiвалентно 300 Од. iнсулiну глapгінy та 100 мкг лiксисенатиду;

1 подiлка дозування вiдповiдає 1 Од. iнсулiну глapгiнy та 0,33 мкг лiксисенатиду.

допомiжні речовини: глiцерин (85%); метiонiн; метакрезол; цинку хлорид: кислота хлористоводнева, концентрована; натрiю гiдроксид; вода для iн'єкцiй.

Виробник - Sanofi-Aventis Deutschland GmbH., Німеччина .

Рекомендації щодо застосування:

Препарат інсуліну застосовується для лікування дорослих пацієнтів із недостатньо контрольованим цукровим діабетом 2 типу з метою покращення контролю глікемії як доповнення до дієти і вправ .

Препарат Соліква доступний у двох типах шприц-ручок з різними опціями дозування, а саме шприц-ручка Соліква (10-40) та шприц-ручка Соліква (30-60) відповідно. Відмінність між дозуваннями шприц-ручок пов’язана з їхніми діапазонами дозування.

Соліква 100 Од./мл + 50 мкг/мл у попередньо наповненій шприц-ручці - діапазон дозування становить 10-40 одиниць інсуліну гларгіну в комбінації з 5-20 мкг ліксисенатиду (шприц-ручка Соліква (10-40))

Соліква 100 Од./мл + 33 мкг/мл у попередньо наповненій шприц-ручці - діапазон дозування становить 30-60 одиниць інсуліну гларгіну в комбінації з 10-20 мкг ліксисенатиду (шприц-ручка Соліква (30-60))

Для уникнення помилок в застосуванні препарату лікар, що його призначає, повинен впевнитись, що в рецепті зазначено правильне дозування та діапазон поділок дозування шприц-ручки.

Інсуліни середньої тривалості дії

Інсулін Фармасулін H NP

Фармасулін H NP

Склад:

діюча речовина: 1 мл суспензії містить інсуліну людського біосинтетичного (ДНК-рекомбінантного) 100 МО;

допоміжні речовини:метакрезол; гліцерин; фенол зріджений; протаміну сульфат; динатрію гідроген фосфат гептагідрат (натрію фосфат двоосновний, гептагідрат); цинку оксид; кислота хлористоводнева розведена або розчин натрію гідроксиду; вода для ін’єкцій.

Виробник - АТ «Фармак» , Україна.

Рекомендації щодо застосування:

Фармасулін H NP є препаратом інсуліну середньої тривалості дії. Дозу визначає лікар залежно від потреб пацієнта.

Фармасулін H NP вводити лише шляхом підшкірної ін’єкції, використовуючи багаторазову шприц-ручку для картриджів або інсулінові шприци – для флаконів.

Препарат не можна вводити внутрішньовенним шляхом!

Підшкірні ін’єкції слід виконувати у ділянку плеча, стегна, сідниці або живота. Місця ін’єкцій необхідно змінювати, щоб одне й те саме місце не використовувати частіше ніж один раз на місяць.

Під час введення препарату необхідно бути обережним, щоб не потрапити у кровоносну судину. Після ін’єкції місце введення не можна масажувати.

Дозування, графік введення та кількість ін’єкцій для дітей визначає лікар, виходячи з конкретних потреб і відповідно до кожного конкретного випадку.

Інсулін Генсулін H

Генсулін H

Склад:

діюча речовина: 1мл суспензії містить рекомбінантного ізофан-інсуліну людини 100 ОД;

допоміжні речовини: м-крезол; фенол; гліцерин; протаміну сульфат; цинку оксид; натрію дигідрофосфат, дигідрат, кислота хлористоводнева (розведена); вода для ін’єкцій.

Виробник - ВІОТОN S.A., Польща.

Рекомендації щодо застосування:

Лікарський препарат застосовують для лікування цукрового діабету у дітей та дорослих, які потребують введення інсуліну для підтримання норми глюкози у крові.

Генсулін Н починає діяти протягом 30 хв після введення; максимум дії cпостерігається від 2 до 8 годин, а тривалість дії становить до 24 годин і залежить від величини дози.

Особливості

Не застосовувати лікарський засіб Генсулін Н:

 • якщо картридж або шприц-ручка падали або зазнавали зовнішнього тиску, оскільки при цьому виникає ризик їх пошкодження і витікання інсуліну;
 • якщо він зберігався неправильно або був заморожений;
 • якщо рідина, що міститься в ньому, не є однорідною непрозорою;
 • флакон чи картридж не можна використовувати, якщо після перемішування суспензія залишається прозорою або якщо на дні утворився осад білої речовини;
 • не можна застосовувати препарат, якщо після перемішування у флаконі чи картриджі плавають білі пластівці або білі частинки залишаються на стінках ємності, внаслідок чого препарат виглядає ніби замороженим.

Вживання алкоголю може призвести до небезпечного зниження рівня цукру у крові.

Інсулін Протафан НМ

Інсулін Протафан НМ ФлексПен

Протафан НМ ФлексПен

 

Склад:

діюча речовина: 1мл суспензії для ін’єкцій містить 100 МО (3,5 мг) інсуліну людського біосинтетичного (кристали ізофан-інсуліну), виробленого за технологією рДНК в Saccharomyces cerevisiae;

1 флакон містить 10 мл, що еквівалентно 1000 МО; 1 МО (Міжнародна Одиниця) дорівнює 0,035 мг безводного людського інсуліну; 1 багатодозова одноразова шприц-ручка містить 3 мл суспензії для ін’єкцій, що еквівалентно 300 МО.

Протафан НМ ФлексПен є суспензією ізофан (НПХ) інсуліну.

допоміжні речовини:цинку хлорид; гліцерин; метакрезол; фенол; натрію гідрофосфат, дигідрат; натрію гідроксид; кислота хлористоводнева розведена; протаміну сульфат; вода для ін'єкцій.

Виробник - Novo Nordisk A/S, Данія .

Рекомендації щодо застосування:

Лікарські препарати застосовують для лікування цукрового діабету у дорослих та дітей.

ПротафанНМ та ПротафанНМ ФлексПен є інсулінами пролонгованої дії. Початок дії – протягом 1,5 години; максимальна дія триває від 4 до 12 години після введення; тривалість дії – приблизно 24 години.

Препарат Протафан НМ можна застосовувати пацієнтам літнього віку - слід посилити моніторинг глюкози та індивідуально відкоригувати дозу інсуліну.

Можна застосовувати окремо або у комбінації з інсуліном короткої дії. При посиленій інсулінотерапії суспензія може використовуватися як базальний інсулін (ін’єкції ввечері та/або вранці) з додаванням інсуліну короткої дії під час прийому їжі.

 Індивідуальна добова потреба в інсуліні звичайно становить від 0,3 до 1,0 МО/кг/добу. Добова потреба в інсуліні може зростати у хворих з резистентністю до інсуліну (наприклад, в пубертатний період або при ожирінні) і знижуватися у хворих із залишковою ендогенною продукцією інсуліну.

Інсулін Хумодар Б 100Р

Хумодар Б 100Р

Склад:

діюча речовина: інсулін людини рекомбінантний (100 % кристалічного протамін-інсуліну);

1 мл суспензії для ін’єкцій містить 100 МО інсуліну людини рекомбінантного (100 % кристалічного протамін-інсуліну);

допоміжні речовини: протаміну сульфат, м-крезол, фенол, кислота хлористоводнева концентрована, натрію гідроксид, натрію дигідрофосфату дигідрат, натрію хлорид, цинку хлорид, гліцерин, вода для ін’єкцій.

Виробник - ПрАТ «По виробництву інсулінів «ІНДАР» , Україна .

Рекомендації щодо застосування:

Лікарські препарати застосовують для лікування цукрового діабету у дорослих та дітей.

Хумодар Б 100Р характеризується повільним початком та середньою тривалістю дії.

Дія препарату починається через 1 годину після введення, максимальний ефект досягається через 4–6 годин, тривалість дії становить 12–20 годин. Вищезазначена тривалість дії препарату приблизна; вона залежить від дози лікарського засобу та від індивідуальних особливостей хворого.

Вводять шляхом підшкірної ін’єкції, але його також можна вводити і шляхом внутрішньом’язової ін’єкції, хоча такий спосіб введення не рекомендується.

Препарат  не можна вводити внутрішньовенно!

Підшкірну ін’єкцію роблять у плече, стегно, сідниці або живіт. Місце ін’єкції необхідно змінювати, щоб ін’єкції в одне й те саме місце не повторювати частіше одного разу на місяць, щоб зменшити ризик розвитку ліподистрофії та амілоїдозу шкіри .

Інсулін Інсуман Базал

Інсуман Базал

Склад:

діюча речовина:1 мл суспензії містить 100 МО інсуліну людини (що еквівалентно 3,571 мг інсуліну людини);

допоміжні речовини: протаміну сульфат, м-крезол, фенол, цинку хлорид, натрію фосфату дигідрат, гліцерин (85 %), натрію гідроксид, кислота хлористоводнева концентрована, вода для ін’єкцій.

Виробник - Sanofi-Aventis Deutschland GmbH., Німеччина .

Рекомендації щодо застосування:

Лікарський препарат застосовують для лікування цукрового діабету у дорослих та дітей.

 Бажаний рівень цукру у крові, препарати інсуліну, що будуть вводитися, а також дозування інсуліну (доза та час введення) потрібно визначати індивідуально та корегувати з урахуванням дієти, фізичної активності та способу життя хворого. ЛЗ вводять шляхом підшкірної ін’єкції за 45−60 хв до прийому їжі.

Інсуман Базал у картриджах може застосовуватися лише для підшкірного введення за допомогою шприц-ручок багаторазового використання. Якщо необхідне введення за допомогою шприца, слід використовувати флакон.

Картриджі цього препарату слід використовувати лише у шприц-ручках ОптіПен, КлікСТАР, Тактіпен, Аутопен 24 та AllStar, кожна з яких дає змогу вводити його у дозах з кроком у 1 одиницю. Їх не можна застосовувати в інших шприц-ручках багаторазового використання, оскільки точність дозування була визначена тільки для зазначених шприц-ручок.

Також Інсуман Базал 100 Од./мл у картриджах не слід змішувати з будь-яким іншим інсуліном або з його аналогами.

 

Препарати інсуліну тривалої дії

Інсулін Тожео Солостар

Тожео Солостар

 

Склад:

діюча речовина:1 мл розчину містить інсуліну гларгіну 10,91 мг, що еквівалентно 300 Од. інсуліну гларгіну;

1 шприц-ручка містить 1,5 мл розчину для ін’єкцій, що еквівалентно 450 Од. інсуліну гларгіну;

допоміжні речовини:м-крезол, цинку хлорид, гліцерин (85 %), натрію гідроксид, кислота хлористоводнева концентрована, вода для ін’єкцій.

Виробник - Sanofi-Aventis Deutschland GmbH., Німеччина .

.

Рекомендації щодо застосування:

Лікарський препарат застосовують для лікування цукрового діабету у дорослих та дітей віком від 6 років.

Препарат Тожео СолоСтар є базальним препаратом інсуліну для введення один раз на добу у будь-який час доби, але бажано кожен день в один і той самий час. Схему введення препарату (дозу та час введення) слід підбирати згідно з індивідуальною відповіддю хворого на лікування.

При цукровому діабеті 1 типу препарат слід застосовувати у комбінації з інсуліном короткої дії/ швидкої дії для забезпечення потреби в інсуліні після прийомів їжі.

Пацієнтам, хворим на цукровий діабет 2 типу, препарат також можна застосовувати одночасно з пероральними протидіабетичними лікарськими засобами.

Інсулін Айлар

Айлар

Склад:

діюча речовина: 1 мл розчину містить інсуліну гларгіну (ДНК-рекомбінантного) 100 МО;

1 картридж містить 3 мл розчину для ін’єкцій, що відповідає 300 Од. інсуліну гларгіну;

допоміжні речовини: метакрезол, гліцерин (85 %), цинку хлорид, кислота хлористоводнева розведена або розчин натрію гідроксиду, вода для ін’єкцій.

Виробник - АТ «Фармак», Україна .

Рекомендації щодо застосування:

Лікарський препарат застосовують для лікування цукрового діабету у дорослих та дітей віком від 2 років тільки під ретельним медичним наглядом.

Айлармістить інсулін гларгін – аналог інсуліну тривалої дії. Препарат вводять один раз на день у будь-який час доби, але щоразу в один і той самий час. Шприц-ручка дозволяє вводити дози інсуліну з кроком у 1 одиницю.

Режим дозування препарату (доза та час введення) слід підбирати індивідуально. Пацієнтам, хворим на цукровий діабет ІІ типу цей препарат також можна застосовувати одночасно з пероральними протидіабетичними лікарськими засобами.

Тривала дія препарату Айларзумовлена його введенням у підшкірно-жирову тканину. Внутрішньовенне введення звичайної підшкірної дози може призвести до виникнення тяжкої гіпоглікемії.

Інсулін Тресіба Флексач

Тресіба Флексач

Склад:

діюча речовина: 1 мл розчину містить 100 ОД інсуліну деглюдек* (еквівалентно 3,66 мг інсуліну деглюдек).

1 попередньо наповнена шприц-ручка містить 3 мл розчину, що еквівалентно 300 ОД інсуліну деглюдек;

допоміжні речовини: гліцерин; метакрезол; фенол; цинку ацетат, дигідрат; кислота хлористоводнева (для корекції рН); натрію гідроксид (для корекції рН); вода для ін’єкцій.

Виробник - Novo Nordisk A/S, Данія .

Рекомендації щодо застосування:

Лікарський препарат застосовують для лікування цукрового діабету у дорослих , підлітків та дітей від 1 року.

ТресібаФлексТач – препарат  базального інсуліну ультратривалої дії для підшкірного введення один раз на добу протягом дня, бажано в один і той же час.

Після підшкірної ін’єкції розчинні та стабільні мультигексамери інсуліну деглюдек створюють депо інсуліну в підшкірній тканини. Мономери інсуліну деглюдек поступово відокремлюються від мультигексамерів, що призводить до повільного і постійного надходження інсуліну деглюдек у кров’яне русло.

Пацієнтам з цукровим діабетом 2-го типу препарат можна вводити окремо або в будь-якій комбінації з пероральними цукрознижувальними засобами, агоністами рецепторів ГПП-1 та в комбінації з болюсним інсуліном .

Пацієнтам з цукровим діабетом 1-го типу препарат застосовують у комбінації з інсуліном короткої дії для покриття потреби в інсуліні під час прийомів їжі.

Дозування препарату визначається відповідно до індивідуальних потреб пацієнта. Рекомендується оптимізувати контроль над глікемією шляхом корекції дози базального інсуліну залежно від рівня глюкози в плазмі натще.

Рівноважна концентрація інсуліну деглюдек в сироватці крові досягається після 2–3 днів щоденного прийому препарату.

Цукрознижувальний ефект препарату протягом 24 годин при введенні один раз на добу, на відміну від інсуліну гларгін, рівномірно проявляється в перші та другі 12 годин

Левемір ФлексПен

Левемір ФлексПен

Склад:

діюча речовина:1 мл розчину для ін’єкцій містить 100 ОД (≈ 14,2 мг) інсуліну детемір (рДНК);

1 попередньо наповнена шприц-ручка містить 3 мл, що еквівалентно 300 ОД; 1 одиниця (ОД) інсуліну детемір відповідає 1 МО людського інсуліну;

допоміжні речовини:гліцерин; фенол; метакрезол; цинку ацетат, дигідрат; натрію гідрофосфат, дигідрат; натрію хлорид; кислота хлористоводнева розбавлена, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Виробник - Novo Nordisk A/S, Данія .

Рекомендації щодо застосування:

Лікарський препарат застосовують для лікування цукрового діабету у дорослих, підлітків та дітей від 1 року.

ЛевемірФлексПен – розчинний аналог базального інсуліну з пролонгованою дією (до 24 годин).

Порівняно з іншими препаратами інсулінів, базально-болюсна терапія із застосуванням препарату не спричиняє збільшення маси тіла. Зниження ризику нічної гіпоглікемії порівняно з НПХ-інсуліном дає змогу проводити більш інтенсивне титрування для досягнення цільових рівнів глюкози в крові у складі базально-болюсної терапії.

Також ЛЗ забезпечує кращий контроль глікемії за показником рівня глюкози в плазмі крові натще порівняно з НПХ-інсуліном.

Левемір ФлексПен можна застосовувати окремо як базальний інсулін або у комбінації з болюсним інсуліном. Препарат також можна застосовувати із пероральними цукрознижувальними засобами і/або агоністами рецепторів ГПП-1.

У комбінації з пероральними цукрознижувальними засобами або при додаванні до агоністів рецепторів ГПП-1 у дорослих пацієнтів рекомендується починати лікування препаратом із введення 0,1–0,2 одиниць/кг маси тіла або 10 одиниць один раз на добу. Дозу препарату слід підбирати залежно від потреби хворого.

Лантус СолоСтар 

Лантус СолоСтар

Склад:

діюча речовина1 мл розчину для ін’єкцій містить 3,6378 мг інсуліну гларгіну, що еквівалентно 100 Од. інсуліну гларгіну;

1 картридж містить 3 мл розчину для ін’єкцій, що відповідає 300 Од. інсуліну гларгіну;

допоміжні речовини: цинку хлорид, м-крезол, гліцерин (85 %), кислота хлористоводнева концентрована, натрію гідроксид, вода для ін’єкцій.

Виробник - Sanofi-Aventis Deutschland GmbH., Німеччина .

Рекомендації щодо застосування:

Лікарський препарат застосовують для лікування цукрового діабету у дорослих, підлітків та дітей від 2 років .

Лантус СолоСтар містить інсулін гларгін – аналог інсуліну тривалої дії. Препарат вводять один раз на день у будь-який час доби, але щоразу в один і той самий час.

Режим дозування препарату (доза та час введення) слід підбирати індивідуально. Пацієнтам, хворим на цукровий діабет ІІ типу можна застосовувати одночасно з пероральними протидіабетичними лікарськими засобами.

Слід вводити підшкірно шляхом ін’єкцій у черевну стінку, стегно, плече, дельтовидну або сідничну область. Місця ін’єкції завжди слід змінювати в межах однієї області, щоб зменшити ризик розвитку ліподистрофії та амілоїдозу шкіри .

Ксалтофай

Ксалтофай

Склад:

діючі речовини: 1 мл розчину містить 100 ОД інсуліну деглюдек та 3,6 мг ліраглутиду.

1 попередньо заповнена шприц-ручка містить 3 мл, що еквівалентно 300 ОД інсуліну деглюдек та 10,8 мг ліраглутиду;

допоміжні речовини: гліцерин, фенол, цинку ацетат, кислота хлористоводнева (для корекції pH), натрію гідроксид (для корекції pHшщ9), вода для ін’єкцій.

Виробник - Novo Nordisk A/S, Данія .

Рекомендації щодо застосування:

Лікарський засіб Ксалтофай застосовують при недостатньо контрольованому цукровому діабеті II типу у дорослих з метою покращення глікемічного контролю як доповнення до дієти, фізичних вправ та інших пероральних лікарських засобів для лікування цукрового діабету.

Лікарський засіб вводиться підшкірно один раз на добу у будь-який час протягом дня, бажано в один той же самий час.

Доза підбирається із врахуванням індивідуальних потреб пацієнта. Рекомендовано оптимізувати глікемічний контроль шляхом корекції дози, залежно від рівня глюкози в плазмі крові натще. Корекція дози може бути потрібна при зміні фізичної активності або звичного раціону харчування пацієнта та при супутніх захворюваннях.

Рекомендована початкова доза лікарського засобу Ксалтофай становить 10 кроків дози (10 одиниць інсуліну деглюдек та 0,36 мг ліраглутиду).

Лікарський засіб можна застосовувати додатково до вже застосовуваних цукрознижувальних лікарських засобів. При одночасному застосуванні препарату Ксалтофай та сульфонілсечовини, слід зменшити дозу сульфонілсечовини .

Комбіновані препарати інсуліну

Інсулін Мікстард 30НМ 

Мікстард 30НМ

Склад:

діюча речовина: 1 мл суспензії для ін’єкцій містить 100 МО (3,5 мг) інсуліну людського біосинтетичного, 30 % розчинного інсуліну, 70 % кристалів ізофан-інсуліну, виробленого за технологією рДНК в Saccharomyces cerevisiae;

1 флакон містить 10 мл, що еквівалентно 1000 МО;1 МО (міжнародна одиниця) становить 0,035 мг безводного людського інсуліну;

допоміжні речовини: цинку хлорид; гліцерин; метакрезол; фенол; натрію гідрофосфат, дигідрат; натрію гідроксид; кислота хлористоводнева розведена; протаміну сульфат; вода для ін’єкцій.

Виробник - Novo Nordisk A/S, Данія .

Рекомендації щодо застосування:

Лікарський препарат застосовують для лікування цукрового діабету у дорослих, підлітків та дітей від 2 років .

Мікстард 30 НМ є інсуліном подвійної дії.

Початок дії – протягом 0,5 години; максимальний ефект – настає через 2–8 годин після введення; тривалість дії – до 24 годин.

ЛЗ є двофазним людським інсуліном. До його складу входять інсулін короткої дії та інсулін тривалої дії. Препарати двофазного інсуліну зазвичай вводять 1 або 2 рази на добу, коли необхідно одержати швидкий початковий ефект з подальшим більш тривалим ефектом.

Дозування інсуліну індивідуальне і визначається лікарем відповідно до потреб хворого. Ін’єкцію слід робити за 30 хвилин до основного або додаткового прийому їжі, що містить вуглеводи.

Препарат можна застосовувати пацієнтам літнього віку- у таких  пацієнтах слід посилити моніторинг рівня глюкози та індивідуально відкоригувати дозу інсуліну.

Інсулін Мікстард 30НМ Пенфіл 

Мікстард 30НМ Пенфіл

Склад:

діюча речовина: 1 мл суспензії для ін’єкцій містить 100 МО інсуліну людського біосинтетичного (рекомбінантна ДНК одержана з Saccharomyces cerevisiae); одна МО (міжнародна одиниця) дорівнює 0,035 мг безводного людського інсуліну;

Мікстард 30 НМ Пенфіл – суміш розчинного інсуліну та ізофан-інсуліну (НПХ); містить 30 % розчинного інсуліну та 70 % ізофан-інсуліну;

допоміжні речовини: цинку хлорид; гліцерин; метакрезол; фенол; натрію гідрофосфат, дигідрат; натрію гідроксид; кислота хлористоводнева розведена; протаміну сульфат; вода для ін’єкцій.

Виробник - Novo Nordisk A/S, Данія .

Рекомендації щодо застосування:

Лікарський препарат застосовують для лікування цукрового діабету у дорослих, підлітків та дітей .

Препарати біосинтетичного людського інсуліну є ефективними і безпечними лікарськими засобами при лікуванні цукрового діабету у дітей та підлітків різних вікових груп. Добова потреба в інсуліні у дітей та підлітків залежить від стадії хвороби, маси тіла, віку, дієти, фізичних навантажень, ступеня інсулінорезистентності та динаміки рівня глікемії.

Мікстард30 НМ Пенфіл є двофазним інсуліном. До його складу входять інсулін короткої дії і інсулін тривалої дії. Двофазний інсулін (суміш інсулінів, виготовлена в умовах промислового виробництва) зазвичай вводять один або два рази на день, коли необхідно одержати швидкий початковий ефект поряд з подальшим більш тривалим ефектом.

Індивідуальна добова потреба в інсуліні звичайно становить від 0,3 до 1,0 МО/кг/добу. Добова потреба в інсуліні може зростати у хворих з резистентністю до інсуліну (наприклад, у пубертатний період або при ожирінні) і знижуватися у хворих із залишковою ендогенною продукцією інсуліну.

Ін’єкцію слід робити за 30 хвилин до основного або додаткового прийому їжі, що містить вуглеводи.

Інсулін Мікстард 30 НМ ФлексПен

Мікстард 30 НМ ФлексПен

Склад:

діюча речовина: 1 мл суспензії для ін’єкцій містить 100 МО інсуліну людського біосинтетичного (рекомбінантна ДНК одержана з Saccharomyces cerevisiae); одна МО (міжнародна одиниця) дорівнює 0,035 мг безводного людського інсуліну;1 багатодозова одноразова шприц-ручка містить 3 мл суспензії для ін’єкцій, що еквівалентно 300 МО;

Мікстард 30 НМ ФлексПен – суміш розчинного інсуліну та ізофан-інсуліну (НПХ), яка містить 30 % розчинного інсуліну та 70 % ізофан-інсуліну;

допоміжні речовини: цинку хлорид; гліцерин; метакрезол; фенол; натрію гідрофосфат, дигідрат; натрію гідроксид; кислота хлористоводнева розведена; протаміну сульфат; вода для ін’єкцій.

Виробник - Novo Nordisk A/S, Данія .

Рекомендації щодо застосування:

Лікарський препарат застосовують для лікування цукрового діабету у дорослих, підлітків та дітей .

Мікстард 30 НМ ФлексПен є двофазним інсуліном. До його складу входять інсулін короткої дії та інсулін тривалої дії. Двофазний інсулін зазвичай вводять один або два рази на добу, коли необхідно одержати швидкий початковий ефект поряд з подальшим більш тривалим ефектом.

Початок дії препарату – протягом 0,5 години; максимальний ефект – від 2 до 8 годин; тривалість дії – приблизно 24 години.

Дозування інсуліну індивідуальне і визначається лікарем відповідно до потреб хворого. Індивідуальна добова потреба в інсуліні звичайно становить від 0,3 до 1,0 МО/кг/добу. Ін’єкцію слід робити за 30 хвилин до основного або додаткового прийому їжі, що містить вуглеводи.

Корекція дози може також бути потрібна при зміні пацієнтами фізичної активності або свого звичайного раціону харчування. Підбір дози також може бути необхідним при переведенні хворих на інші препарати інсуліну.

Лікарський засіб  призначений тільки для підшкірних ін’єкцій, суспензію інсуліну ніколи не вводять в/в - звичайно вводять під шкіру стегна або ділянки передньої черевної стінки. Можна також вводити у ділянку сідниць або дельтовидного м’яза плеча.

При підшкірних ін’єкціях у ділянку передньої черевної стінки всмоктування інсуліну відбувається швидше, ніж при введенні в інші ділянки тіла.

Інсулін Інсуман Комб 25

Інсуман Комб 25

Склад:

діюча речовина: 1 мл суспензії містить 100 МО інсуліну людини (що еквівалентно 3,571 мг інсуліну людини);

допоміжні речовини: протаміну сульфат, м-крезол, фенол, цинку хлорид, натрію фосфату дигідрат, гліцерин (85 %), натрію гідроксид, кислота хлористоводнева концентрована, вода для ін’єкцій.

Виробник - Sanofi-Aventis Deutschland GmbH., Німеччина .

Рекомендації щодо застосування:

Лікарський препарат застосовують для лікування цукрового діабету у дорослих.

Середня доза інсуліну становить від 0,5 до 1,0 МО інсуліну/кг маси тіла на добу. Інсуман Комб 25 вводять шляхом підшкірної ін’єкції за 30−45 хв до прийому їжі. Місця введення інсуліну – в черевну стінку, стегно, плече, дельтовидну або сідничну область.

При покращенні метаболічного контролю чутливість до інсуліну може підвищитися, що призводить до зменшення потреби в інсуліні. Корекція дози також може бути потрібна у таких випадках:

 • зміна маси тіла хворого;
 • зміна його способу життя;
 • виникнення інших факторів, які сприяють підвищенню схильності до розвитку гіпо- або гіперглікемії

Забороняється вводити Інсуман Комб 25 внутрішньовенно та застосовувати за допомогою інфузійного насоса, зовнішнього або імплантованого інсулінового насоса.

Картриджі Інсуман Комб 25 слід застосовувати разом зі шприц-ручками для введення інсуліну, такими як ОптіПен, КлікСТАР, Тактіпен, Аутопен 24 та AllStar, згідно з рекомендаціями, наданими виробником ін’єкційного пристрою.

Інсулін Генсулін M30

Генсулін M30

Склад:

діюча речовина:1мл суспензії містить рекомбінантного інсуліну людини 100 ОД (суміш 30 % розчинного інсуліну та 70 % ізофан-інсуліну);

допоміжні речовини: м-крезол; фенол; гліцерин; протаміну сульфат; цинку оксид; натрію дигідрофосфат, дигідрат; кислота хлористоводнева (розведена); вода для ін’єкцій.

Виробник - ВІОТОN S.A, Польща .

Рекомендації щодо застосування:

Лікарський препарат застосовують для лікування цукрового діабету у дорослих.

Генсулін М30 починає діяти протягом 30 хвилин після введення; максимум дії cпостерігається від 2 до 8 годин, а тривалість дії становить до 24 годин і залежить від величини дози.

 • Він  призначений для підшкірних ін’єкцій.
 •  У виняткових випадках його можна вводити внутрішньом’язово.
 •  Препарат вводити за 15–30 хвилин до їди. За 10–20 хвилин до запланованого введення слід дістати інсулін з холодильника, щоб він нагрівся до кімнатної температури.
 • Перед введенням слід уважно оглянути флакон або картридж з інсуліном - суспензія має бути однорідною непрозорою (однорідною каламутною або молочною на вигляд).

Особливості

Не застосовувати лікарський засіб Генсулін М30:

 • якщо картридж або шприц-ручка падали або зазнавали зовнішнього тиску, оскільки при цьому виникає ризик їх пошкодження і витікання інсуліну;
 • якщо він зберігався неправильно або був заморожений;
 • якщо рідина, що міститься в ньому, не є однорідно непрозорою;
 • флакон чи картридж не можна використовувати, якщо після перемішування суспензія залишається прозорою або якщо на дні утворився осад білої речовини;
 • не можна застосовувати препарат, якщо після перемішування у флаконі чи картриджі плавають білі пластівці або білі частинки залишаються на стінках ємності, внаслідок чого препарат виглядає ніби замороженим.

Вживання алкоголю може призвести до небезпечного зниження рівня цукру у крові.

Інсулін Фармасулін H 30/70

Фармасулін H 30/70

Склад:

діюча речовина: 1 мл суспензії, що складається з розчину інсуліну людського 30 % і суспензії ізофан-інсуліну людського 70 %, містить інсуліну людського біосинтетичного (ДНК-рекомбінантного) 100 МО;

допоміжні речовини: метакрезол; гліцерин; фенол зріджений; протаміну сульфат; динатрію гідроген фосфат гептагідрат (натрію фосфат двоосновний, гептагідрат); цинку оксид; кислота хлористоводнева розведена або розчин натрію гідроксиду; вода для ін’єкцій.

Виробник - АТ «Фармак», Україна .

Рекомендації щодо застосування:

Показами до застосування препарату є лікування хворих на цукровий діабет, які потребують введення інсуліну для підтримання нормального гомеостазу глюкози.

ФармасулінH 30/70 – це готова для застосування суміш розчинного та ізофан-інсуліну, яка була створена для усунення необхідності пацієнту самостійно змішувати препарати інсуліну. Режим лікування пацієнтів повинен базуватись на їхніх індивідуальних метаболічних потребах. Дозу визначає лікар залежно від потреб пацієнта.

 • Фармасулін H 30/70 вводити лише шляхом підшкірної ін’єкції, використовуючи багаторазову шприц-ручку для картриджів або інсулінові шприци – для флаконів.
 • Його не можна вводити внутрішньовенно.
 • Підшкірні ін’єкції слід виконувати у ділянку плеча, стегна, сідниці або живота. Місця ін’єкцій необхідно змінювати, щоб одне й те саме місце не використовувати частіше ніж один раз на місяць.
 • Під час введення препарату необхідно бути обережним, щоб не потрапити у кровоносну судину. Після ін’єкції місце введення не можна масажувати. Пацієнти повинні бути навчені правильній техніці проведення ін’єкцій.

Інсулін Хумодар К25 100Р

Склад:

діюча речовина: 1 мл суспензії для ін’єкцій містить 100 МО інсуліну людини рекомбінантного (25% інсуліну в розчині, 75% кристалічного протамін-інсуліну);

допоміжні речовини: протаміну сульфат, м-крезол, фенол, цинку хлорид, натрію дигідрофосфату дигідрат, гліцерин, натрію хлорид, натрію гідроксид, кислота хлористоводнева концентрована, вода для ін’єкцій.

 

Виробник - ПрАТ «По виробництву інсулінів «ІНДАР» , Україна

Рекомендації щодо застосування:

Показами до застосування препарату є лікування хворих на цукровий діабет, які потребують введення інсуліну для підтримання нормального гомеостазу глюкози.

Характеризується швидким початком та середньою тривалістю дії. Дія препарату починається через 30–45 хвилин після введення, максимальний ефект досягається через 1–3 години, тривалість дії становить 12–16 годин. Вищезазначена тривалість дії препарату приблизна; вона залежить від дози лікарського засобу .

 • Препарат вводять шляхом підшкірної ін’єкції, але його також можна вводити і шляхом внутрішньом’язової ін’єкції, хоча такий спосіб введення не рекомендується.
 • Не можна вводити внутрішньовенно.
 • Підшкірну ін’єкцію слід робити у плече, стегно, сідниці або живіт.
 •  Місце ін’єкції необхідно змінювати, щоб ін’єкції в одне й те саме місце не повторювалось частіше одного разу на місяць, щоб зменшити ризик розвитку ліподистрофії та амілоїдозу шкіри .

Новомікс 30 ФлексПен

Новомікс 30 ФлексПен

Склад:

діюча речовина: 1 мл суспензії для ін’єкцій містить 100 ОД/мл інсуліну аспарт (рДНК) (30 % розчинного інсуліну аспарт і 70 % інсуліну аспарт, кристалізованого з протаміном);

1 шприц-ручка містить 3 мл, що еквівалентно 300 ОД;1 одиниця (ОД) дорівнює 6 нмоль або 0,035 мг знесоленого безводного інсуліну аспарт;

допоміжні речовини: гліцерин; фенол; метакрезол; цинку хлорид; натрію хлорид; натрію гідрофосфат, дигідрат; протаміну сульфат; натрію гідроксид; кислота хлористоводнева розведена; вода для ін’єкцій.

Виробник - Novo Nordisk A/S, Данія .

Рекомендації щодо застосування:

Показами до застосування препарату є лікування хворих на цукровий діабет, які потребують введення інсуліну для підтримання нормального гомеостазу глюкози.

НовоМікс30 ФлексПен можна застосовувати дорослим ,  підліткам та дітям віком від 10 років, якщо надається перевага застосуванню двофазних інсулінів. Дані клінічних досліджень щодо застосування препарату дітям 6–9 років обмежені.

Дозування інсуліну НовоМікс 30 ФлексПеніндивідуальне і визначається лікарем відповідно до потреб хворого. Для досягнення оптимального контролю глікемії рекомендується моніторинг глюкози крові та корекція дози інсуліну.

 • Хворим на цукровий діабет 2-го типу можна призначати препарат як у монотерапії, так і в комбінації з пероральними цукрознижувальними засобами (ПЦЗ) та/або з агоністами рецепторів ГПП-1.
 • Пацієнти, які вперше застосовують інсулін: для хворих на цукровий діабет 2-го типу рекомендована початкова доза препарату становить 6 ОД перед сніданком і 6 ОД перед вечерею. Проте можна розпочинати введення препарату з дози  12 ОД перед вечерею.
 • При застосуванні препарату 1 раз на день, якщо доза досягає 30 ОД, рекомендовано розділити її на дві рівні ін’єкції перед сніданком та перед вечерею.
 • якщо при застосуванні НовоМікс 30 ФлексПен у двох ін’єкціях спостерігаються повторні гіпоглікемічні епізоди протягом дня, ранкову дозу можна розділити – на дозу перед сніданком і обідом (введення тричі на добу).

Аптечна мережа "Гармонія 2000"є учасницею програми Реімбурсації "Доступні ліки".

 

Для того щоб отримати безкоштовні вищевказані препарати, необхідно звернутись в мережу аптек "Гармонія 2000" із електронним рецептом від лікаря.

Для отримання електронного рецепту препаратів інсуліну потрібно:

✔Звернутися до лікаря-ендокринолога.
✔Отримати складений індивідуальний план лікування, де лікар призначає тип та дозування інсуліну та вносить ці дані в електронну систему охорони здоров’я.
✔Отримати електронний рецепт у ендокринолога або свого сімейного лікаря. Сімейний лікар може виписати електронний рецепт лише за встановленим ендокринологом планом лікування і не може змінити призначення ендокринолога.

Електронний рецепт лікарських препаратів пацієнтам при розладах психіки та поведінки можуть виписати лікар-невролог або психіатр.

В ГАРМОНІЇ З НАМИ В ГАРМОНІЇ ЗІ СВОЇМ ЗДОРОВ'ЯМ!