`
КОЖЕН САМ СОБІ ГІППОКРАТ: ЛІКИ РОСТУТ В БУКОВИНСЬКИХ КАРПАТАХ

КОЖЕН САМ СОБІ ГІППОКРАТ: ЛІКИ РОСТУТ В БУКОВИНСЬКИХ КАРПАТАХ

КОЖЕН САМ СОБІ ГІППОКРАТ: ЛІКИ РОСТУТ В БУКОВИНСЬКИХ КАРПАТАХ

        Найближчий  до будь-якої родини, будь-якої людини заклад охорони здоров’я – це, звичайно, аптека. В поліклініці до лікаря треба записуватися, сидіти в чергах. В лікарню взагалі не так просто потрапити. А ось   аптека завжди під рукою. Тому система аптек «Гармонія» і започаткувала у Чернівцях,  ряді сусідніх областей такі заходи на базі своєї аптечної мережі як «Дні здоров’я», фітовиставки, відкрила діагностичний центр, де приймають лікарі всіх провідних спеціальностей. Тепер в аптеці «Гармонія» можна виміряти тиск, довідатися про рівень цукру і кисню у крові, отримати медичну консультацію і при потреби записатися на прийом  до вузькопрофільних спеціалістів у діагностичному центрі.  Регулярними стали фітовиставки  з дегустацією лікувальних чаїв і настоїв. Позиція засновника медико-фармацевтичної  фірми «Гармонія-2000»,  доктора  фармацевтичних наук  Галини Мельник: аптеки мають продавати ліки не тільки відомих фармацевтичних брендів, а  й мати своє виробництво медпрепаратів.  Особливо на базі природної сировини, використовуючи досягнення народної медицини, ресурсів лікарських трав та рослин буковинських Карпат. У розвинутих  країнах світу вже половину медпрепаратів виготовляють на основі природних ресурсів. А в Україні – набагато менше.

        У вогні інквізицій, революцій,  промислового розвитку, доказової медицини загублено тисячі рецептів народної медицини й алхімії середньовіччя. Зараз  найважливішим завданням медичної фармацевтичної науки  є інтеграція фітотерапії та народної медицини в офіційну доказову медицину та створення на їх основі нової біофармації та персоналізованої медицини.  Людина в умовах тотального дефіциту часу, харчування генномодіфікованими продуктами  з полиць супермаркетів потребує новітнього підходу  до збереження здоров’я та профілактики  захворювань. Йдеться про створення нової філософії сучасної медицини. 

      Виготовлення ліків на основі природних ресурсів Карпат могло б стати вагомою статтею українського експорту. Адже ринок фармпрепаратів в Україні по вартості, мабуть, не менший ринку нафти і газу. Тому  з часом експорт ліків міг би доганяти  за вартістю   експорт пшениці та інших зернових культур, експорт соняшника тощо.

     Вкрай необхідним є ефективне інноваційне  використання  багатющих природних ресурсів нашого краю -  цілющих джерел, мінеральних вод,  можливостей лісів гірської зони Карпат, ландшафтних та рекреаційних  зон  з метою лікування та оздоровлення населення України, розвитку міжнародного туризму. Складовою цього було б і використання  лікувальних трав і рослин буковинських Карпат, мінеральних вод, кліматотерапії.

     Про це  та багато іншого йдеться мова у передачі телеканалу «Чернівецький  промінь», яка відбудеться 23 січня 2023р.  о 21 годині (повтор 24.01. о 0-30).  В ній беруть участь: доктор   фармацевтичних наук, засновник медико-фармацевтичної  компанії «Гармонія -2000», голова всеукраїнської громадської організації «Аптечний Грегіум України» Галина Мельник  та  професор Національної Академії управління (м. Київ), член Національної спілки журналістів України  Юрій Корнєв.