`
Термометри. Види термометрів, спосіб застосування, як обрати?

Термометри. Види термометрів, спосіб застосування, як обрати?

Термометри.

Види термометрів, спосіб застосування, як обрати?

 

Температура тіла — один з головних показників стану здоров’я людини. Наявність підвищеної температури тіла є одним з найважливіших, ключових моментів в діагностиці грипу, ГРЗ та багатьох інших захворювань, і це безпосередньо вказує на те, що в організмі присутній запальний процес, який необхідно своєчасно виявити і невідкладно розпочати його лікування.  

Особливо актуальним вимірювання показника температури є в даний період Всесвітньої Пандемії Covid-19.

Однак, доторкнувшись губами або приклавши руку до поверхні чола, навряд чи можливо визначити температуру тіла з точністю до однієї десятої градуса. Саме тому  однією з необхідних речей в будинку є термометр,  якийобов’язково повинен бути не тільки в будь-якому лікувальному закладі, а й в домашній аптечці кожного будинку.

Головне питання який саме градусник обрати для домашнього користування, який надасть точні показники, і який найкраще підійде дітям? 
Який би тип термометра ви не вибрали, він повинен бути точним, безпечним і зручним у використанні.

Ртутні термометри

Переваги

  • Точність і простота вимірювання. Саме цей прилад забезпечує найбільш точні показники температури тіла. Крім того, він не має ніяких особливостей у використанні — як вимірювати температуру звичайним термометром, знає навіть дитина.
  • Низька вартість — в порівнянні зі своїми електронними конкурентами, на даний момент, це найдоступніший вимірювальний прилад. Цілком ймовірно, що незабаром, вартість електронних термометрів буде значно нижче, так як технології удосконалюються, а продукція, де вони використовуються, стає дешевше. Не виключено, що ртутні термометри, навпаки, стануть дорожче, в зв’язку з вартістю ртуті.
  • Простота і дешевизна дезінфекції, що особливо важливо в умовах лікувально-профілактичних установ. Їх можна просто промити в теплій воді з милом і опустити в ємність з дезрозчином.

Недоліки

  • Тривалий час вимірювання температури (близько 10 хвилин для найбільш точного результату).
  • Крихкість і небезпека матеріалів (дрібні кульки ртуті дуже токсичні).

Нюанси

  • Ртутний термометр також називають “максимальним”, бо після нагрівання ртутний стовпчик залишається у верхній точці і щоб скинути результат, термометр необхідно струснути.

Термометр медичний ртутний скляний Paramed

 Безртутні термометри

 

Безртутний медичний термометр, заповнений галінстаном, а саме сплавом металів: галію, індію, олова і цинку.
Сучасний безртутний термометр має всі переваги звичного для багатьох ртутного градусника - його можна мити і дезінфікувати. Безртутний термометр відрізняється високою клінічною точністю вимірювання, має доступну ціну, не вимагає заміни батарейок, а головне - його вміст не токсичний.

Термометр  медичний  безртутний  скляний  Paramed

 

Термометр  медичний  безртутний  скляний  Paramed  з ковпачком для збивання

 



Електронні термометри


Електронні термометри  —  інша назва цифрові термометри.
Більш сучасна модифікація, в порівнянні з рідинним аналогом, так як працює на основі вбудованого датчика і дисплея, який показує дані вимірювань.

Переваги

  • Безпека — один з найважливіших показників. Така модель не містить в собі ртуть, тому немає такої катастрофічної небезпеки при її пошкодженні. Електронний термометр настільки захищений, зручний і простий, що користуватися ним самостійно може навіть дитина.
  • Цифровий градусник має справжність вимірювання в межах до 0,1 градуса. Головне — уважно вивчити інструкцію і потім її в точності дотримуватися.
  • Для визначення температури знадобиться зовсім мало часу: від 30 секунд до 1 хвилини.
  • Підвищена комфортність експлуатації - досягається за рахунок того, що дані можна подивитися на досить великому дисплеї у вигляді цифр, які добре видно. Це особливо важливо літнім людям і тим, хто страждає розладом зору.

 

Недоліки

  • Електронні термометри не такі точні, як ртутні.

Нюанси

  • Розмір пам’яті. При необхідності спостереження за температурою в динаміці, треба придбати термометр з пам’яттю;
  • Є моделі в водонепроникному корпусі, які крім виміру температури тіла, можна використовувати для вимірювання температури води. З його допомогою мама зможе швидко приготувати ванну для малюка;
  • Можливість дезінфекції. Існують моделі, які можна мити і обробляти за допомогою деззасобів, саме вони будуть найкращим вибором для клінік і лікарень;
  • Особливої уваги заслуговують термометри з гнучким наконечником, абсолютно безпечні при оральному, ректальному методах дослідження. Це кращі термометри для дітей, починаючи з самого народження, так як з їх допомогою легко виміряти температуру навіть у сплячого малюка, не перервавши сон і не побоюючись, що він поворухнеться і поранитися. Використовуються в пологових будинках для щоденного контролю стану новонароджених малюків;
  • Слід пам’ятати про те, що показники вимірювання є більш точними, якщо пристрій прилягає впритул до шкіри. Якщо температура вимірюється під пахвою, то після сигналу про готовність результатів слід потримати термометр ще трошки. Ніби «доміряти» температуру. При оральному використанні термометра рот людини повинен бути закритим.
  • До того ж не слід забувати про те, що цифровий термометр працює від батарейок. Час від часу вони підлягають заміні.

 

Термометр медичний  Gamma Тhermo Вase цифровий

 

Термометр медичний  Gamma Тhermo Soft цифровий

 

Термометр Longevita MT - 4726 

Термометр Longevita  МТ-31 basal 

Термометр Norditalia TD-82

Термометр медичний електронний Paramed Basic

Термометр медичний електронний Paramed Flex

Термометр Rossmax TG-100

Термометр Rossmax  Qutie TG-380

 

Термометр медичний Paramed Panda цифровий з гнучким наконечником

 

Термометр Microlife MT-700

 

Інфрачервоні термометри

Інфрачервоний термометр — найсучасніша модель термометрів. Він вимірює інфрачервоне випромінювання, що виходить від поверхні тіла людини. Отримані дані трансформують у звичні для нас градуси. Щоправда, вимірювати ним температуру можна лише в певних місцях (вушні раковини, лоб, скроні).

Переваги

  • Це прилад нового покоління, який має можливість вимірювати температуру без дотику з тілом хворого, що дуже зручно, так як дозволяє отримати миттєвий результат виміру, не турбуючи людини під час відпочинку і сну. Апарат так і називається: безконтактний інфрачервоний термометр. Принцип його роботи — вбудований чутливий елемент, який фіксує інфрачервоні випромінювання тіла і виводить результати на електронний дисплей.
  • Дуже зручно їм користуватися в багатодітній родині, де захворіли одночасно кілька її членів, або наприклад, в дитячому саду, коли безконтактний термометр здатний показати результати виміру відразу декількох малюків навіть під час їх денного сну. Чудово підходить дуже вередує, хворим діткам.
  • Такий прилад незамінний в дорозі, його добре брати з собою на відпочинок, куди Ви вирішили відправитися всією сім’єю, так як у Вас буде можливість, в будь-який момент часу, дізнатися не тільки температуру тіла, а й скільки градусів має молоко в пляшечці для дитини, а також яку температуру має навколишнє середовище.

Недоліки

  • В залежності від умов вимірювання, можливі похибки в показниках таких термометрів, аж до 0,5 градуса.
  • Такі термометри потребують регулярної перевірки і калібрування.
  • При вимірюванні температури у дитини, яка плаче, результат може бути недостовірним. Те ж стосується і пацієнтів із запаленням середнього вуха.
  • Такі термометри найдорожчі.


Нюанси

  • вимірювання температури проводиться суто в певних місцях – лоб, вушні раковини, скроні;
  • є індикація правильного положення;
  • точність вимірювання трохи нижче, ніж у контактних приладів;
  • має можливість вимірювати температуру не тільки тіла людини, а й повітря, рідин та інших поверхонь;
  • необхідно стежити за чистотою датчика, так як це впливає на точність виміру;
  • на результат вимірювання можуть також впливати працюючі навколо електроприлади (кондиціонери, обігрівачі тощо).

 

Термометр безконтактний Microlife NC 100

 

Термометр інфрачервоний  безконтактний LongevitaYK-001

Термометр інфрачервоний VEGA kids NC600

                            Вушні (інфрачервоні) термометри


Вушний (інфрачервоний) градусник
 — вимірює температуру в зовнішньому слуховому проході . У комплекті до нього повинні додаватися спеціальні насадки. При вимірі необхідно  трохи відтягнути раковину вуха. Не можна вимірювати такими термометрами  при запальних процесах середнього вуха. В цьому випадку отримані відомості будуть спотворені. Якщо ви придбали термометр, який вимірює температуру в області вушної раковини, то пам’ятайте, що він може не підійти для дітей до 1 року (наконечник термометра більший, ніж вушко дитини). Неправильне використання недотримання правил безпеки може призвести до травми вушної раковини або навіть барабанної перетинки.