`
Цинк

Цинк

Цинк

Цинк (Zn) належить до найбільш важливих і незамінних для життєдіяльності організму людини мікроелементів. За поширенням в організмі людини даний елемент — на 2-му місці після заліза (Fe).

 Він бере активну участь у метаболізмі вуглеводів і ліпідів, функціонуванні репродуктивної, кардіоваскулярної та нервової систем, процесах регенерації шкіри, рості нігтів і волосся. Крім того, цинк впливає практично на всі ланки імунної системи.

 

Вміст цинку в нашому організмі дуже малий, всього 1,5 г. у жінок та 2,5 г. у чоловіків і знаходиться він майже весь всередині клітин, які його постійно використовують - найбільша його концентрація в підшлунковій залозі, печінці, шкірі (епідермісі), волоссі, кістковій тканині, в деяких ферментах,м'язах та передміхуровій залозі.

Шлях надходження цинку до організму — аліментарний (з їжею).

                   Мікроелемент Zn містить в наступних продуктах:

Морепродукти:  устриці, краби, мідії – вживаються в сирому, смаженому, консервованому вигляді. В середньому в 100 грамах цих продуктів міститься від 6 до 8 добових норм цинку. Відомо, що надлишок Цинку ускладнює засвоєння Міді та Заліза, тому щоденне вживання в їжу морепродуктів не рекомендується.

М’ясо, птиця. Яловичина, баранина, свинина, курка, печінка та інші субпродукти – відмінні джерела цинку. 100 грамів сирого фаршу з даних видів м’яса містять 4,8 мг цинку (44% добової норми). 100 грамів курячого темного м’яса дають 16%.

Бобові. Є найкращим вегетаріанським джерелом цинку. Так чашка печених бобів дозволяє отримати до 38% щоденної кількості цинку, потрібного організму. Чашка приготованого нуту – 18%. Також продукти цієї групи багаті клітковиною, вітамінами В, залізом.

Гарбузове насіння. Жменя в 30-40 грамів може забезпечити до 15% добової норми цинку. Крім цього, продукт дає організму клітковину, білок, магній, антиоксиданти-речовини.  А також  спеції (кардамон, базилік), кунжут, селера - все це прекрасні джерела цинку.

Йогурт. Молочні продукти в цілому є важливим харчовим джерелом цинку. Йогурт пропонує його найбільше – до 11% в одній склянці.
Яйця. Одне велике куряче яйце містить близько 5% добової норми важливого мікроелемента.

Крупи – вівсяна, гречана, перлова, пшоняна, пшенична є традиційними сніданками й покращують роботу органів травлення, допомагають регулювати імунітет, мають безліч інших корисних якостей. І теж багаті на Zn.

Горіхи фундук, мигдаль, кеш’ю – є прекрасним доповненням до раціону харчування і допомагають організму підтримувати рівень цинку.

Спеціального "депо" для зберігання цинку в організмі немає, тому як тільки його в нашому організмі стає недостатньо, відразу розвиваються  симптоми дефіциту. Ми втрачаємо цинк щодня при перетравленні їжі, з потом, ростом волосся, злущуванням шкіри.

Симптоми дефіциту цинку

Дефіцит цинку негативно позначається на роботі майже всіх органів людини. А тривале недоотримання цього металу викликає серйозні порушення в різних системах органів. Що ж відбувається в організмі людини при нестачі цинку?

  1. В першу чергу страждає нервова система. Людина стає дратівливою, порушується сон, виникає так звана лабільність (мінливість) настрою - коли кожні півгодини надмірної емпатії і любові до оточуючих різко переходять в бажання закритися в кімнаті і нікого не бачити і навпаки.
  2. Страждають органи сприйняття, поступово втрачається гострота зору і нюху, особливо виражене спотворення смаку. Так, у людей виникає бажання їсти крейду, а іноді навіть лизати стіни, що може свідчити не тільки про нестачу кальцію, а й цинку теж.
  3. Внаслідок дефіциту цинку в організмі повільно, прямо пропорційно до зменшення кількості запасів мікроелемента, накопичуються токсини. Через це виникають втома і субфебрильна (37-37,4 ° С) температура вночі.
  4. Виникають симптоми цукрового діабету другого типу, а потім першого типу. Людина п'є багато води, постійно відчуває голод, а добовий діурез (сечовиділення) перевищує 2 літри.
  5. Крім пригнічення синтезу інсуліну, порушується синтез інших гормонів, в першу чергу «чоловічих». Внаслідок цього, у чоловіків і жінок (у яких також присутній тестостерон в достатній кількості) можуть виникати стани, подібні з депресією.
  6. Відсутність цинку в пубертатному (період статевого дозрівання) періоді призводить до уповільнення росту і розвитку вторинних статевих ознак - оволосіння за чоловічим і жіночим типом, змін голосу, зростання молочних залоз і інших.
  7. Починаються алергічні захворювання. При цьому реакції можуть виникати на звичні речі, що оточували людину роками. Якщо раптово домашній улюбленець, кішка або собака, а точніше - їх шерсть, стають найсильнішим алергеном, варто негайно здати аналізи.
  8. При нестачі цинку кидається в очі змінився колір шкіри, яка набуває сіруватого відтінку. Крім того, посилюється випадання волосся, аж до виникнення клінічної алопеції - облисіння.

 

Причини дефіциту

Ризик дефіциту цинку виникаєпри інтенсивних заняттях спортом, вагітності, веганстві та при порушеннях роботи шлунково-кишкової системи (у тому числі – закрепах та діареях), наявності в анамнезі операцій на шлунково-кишковому тракті, кишкових інфекцій, запальних захворювань кишківника, коли цинк повноцінно не засвоюється,захворювань печінки або нирок, захворювань крові, вживанні алкоголю. Суттєві втрати цинку виникають при низькокалорійних дієтах з дефіцитом білка, постійному вживанні бездріжджового хліба ( в дріжджовому хлібі фітин руйнується дріжджами), голодуванні, стресових ситуаціях, пов'язаних з травмами, опіками та  при підвищеному рівні цукру в крові .У літньому віці часто виникають складнощі з засвоєнням цинку.

Низька біодоступність цинку, що  пов'язана з дією фітинової кислоти, є більш значущим фактором поширеного дефіциту цинку, ніж його низьке споживання.

Взаємодія мікроелементу Zn з фітиновою кислотою

Фітинова кислота – це білий аморфний порошок без вираженого запаху і смаку. Основною сировиною, з якого отримують продукт, є частини рослин, де міститься максимальна кількість природного фітину. Переважно це боби і зернові культури, горіхи.
Фітинова кислота має свої  як позитивні так і негативні якості.
Природне походження кислоти і багатий хімічний склад наділили продукт переважними якостями:

1. Антиоксидантні і антиокислювальні властивості дозволяють контролювати негативний вплив на організм вільних радикалів.

2.Протизапальний і протираковий ефект досягається завдяки антиоксидантним властивостям.

3. Зниження побічних проявів, що виникають в період проходження хіміотерапії.

4. Здатність створювати захист від ультрафіолету.

5. Захист печінки від впливу фармакологічних препаратів, токсинів. Досягається ефект за рахунок блокування вільних радикалів.

6.Фітинова кислота контролює рівень цукру шляхом часткового блокування засвоєння крохмалю.

7. Здатність знижувати рівень холестерину. Завдяки цьому попереджаються хвороби серцево-судинної системи.

8. Профілактика утворення каменів в нирках.

9. Знищення токсичних продуктів переробки шляхом здатності кислоти вступати в реакцію з частинками мінералів, згодом позбавляючись від них. Антинутриєнт  як би прив’язує до себе магній, залізо, кальцій і ін. мінерали, після чого виводить їх організму.

Шкода фітіновой кислоти

Тривалі дослідження вченими різних країн не підтвердили і не спростували фактор небезпеки фітіновой кислоти для людського організму. Однак є достовірним те, що при попаданні всередину з’єднання робить деякий негативний вплив. Здатність антинутрієнта пов’язувати між собою мінерали поширюється не тільки на токсини, а й корисні мікроелементи. Це обмежує доступ в організм цінних речовин, що призводить до погіршення стану здоров’я. Найбільше фітинова кислота зв'язує мікроелемент Zn.

На тлі дефіциту заліза, кальцію, цинку та інших хімічних елементів розвиваються серйозні патології.

При наявності цих патологій вводиться спеціальна дієта. З її допомогою регулюється надходження в організм важливих мінералів і вітамінів. Як джерело поживних речовин рекомендується використовувати вітамінний комплекс. Також повинна приділятися увага нейтралізації фітину в продуктах, що містять велику кількість небезпечної речовини. Шкода антинутрієнта значно зменшиться, якщо продукти, що містять фітин, комбінувати з кислими овочами, кисломолочної продукцією, морквою, гарбузом та іншими смаколиками, що містять вітамін А.


Фітинова кислота в продуктах харчування

Фітинова кислота входить в хімічний склад бобових, злакових і олійних культур. Найбільша кількість речовини міститься в кореневій частині рослин і насінні. Найменша концентрація виявляється в стеблі, листках. Найбільш продуктивними джерелами антинутрієнта є цілісні злаки і квасоля. Трохи поступаються їм горіхи.

Таблиця порівняння вмісту фітинової кислоти в продуктах харчування 

Назва продукту

Кількість фітину, 100г/г

Пшениця

1,03

Вівсяні пластівці

09-2,4

Жито

0,79

Картопля

0,34

Волоські Горіхи

0,2-6,7

Гречка

1,42

Арахіс

0,2-4,5

Сочевиця

1,15

Біла квасоля

1,08

Горох

0,63

Кукурудза

0,2-2,22

Лляне насіння

2,2-2,8

Ллянна олія

2,15-3,69

 

До продуктів-рекордсменів, що містить велику концентрацію фітинової кислоти, відносяться:

 * соя;

* какао;

*кава;

* кунжут;

* кукурудза.

Показники концентрації антинутрієнта сильно різняться в рисі коричневому і білому. Це обумовлено відсутністю в очищеному продукті висівковий оболонки, де міститься максимум кислоти.

Аналогічна рису проблема виникає з висівками. Цінність висівок полягає в клітковині, яка ефективно очищає організм від токсинів. Однак разом з шкідливими речовинами здійснюється виведення з організму цінних мікроелементів. Регулярне вживання висівок призводить до  дефіциту корисних мікроелементів. 


             Як нейтралізувати фітинову кислоту в продуктах

Найпримітивніший спосіб нейтралізації антинутрієнта в продуктах передбачає проведення термічної обробки. Але не завжди такий метод відрізняється ефективністю. Попередньо слід замочити бобові або злаки в підкисленому розчині. З цією метою використовується лимонна кислота, свіжовіджатий сік лимона або сироватка.

Зменшити концентрацію кислоти в злакових і бобових культурах допоможе метод термічної обробки – обсмажування.

 Час руйнування фітіновой кислоти залежить від обраного способу її нейтралізації. При замочуванні в кислому середовищі потрібно не менше пів доби. Крупи перед приготуванням рекомендується заливати водою або слабкокислим розчином на ніч. Це не тільки прискорює процес приготування їжі, але і позбавляє її від шкідливих домішок.

Значення  мікроелементу Zn в організмі людини

Цинк є кофактором понад 300  ферментів, більша частина яких синтезуються в шлунково-кишковому тракті і беруть участь в розщеплення та засвоєнні їжі. Мікроелемент Zn є необхідним учасником чисельних процесів клітинного метаболізму. Адекватне надходження цинку є критично важливим протягом періодів інтенсивного росту для забезпечення процесів проліферації тканин (імунної системи, шкіри, загоєння ран, відновлення цілісності ШКТ).

                                Цинк у біохімічних процесах в організмі

 

 

Фізіологічні функції, в яких цинк відіграє ключову роль, включають нормальний ріст, статеве дозрівання та імунологічні функції.

Вплив цинку на ріст і поділ клітин

Мікроелемент Zn відповідає за поділ, ріст та регенерацію клітин , що робить його життєво необхідним в період росту та розвитку організму

Загоєння ран

Цинк при загоєнні ран проявляє стабілізуючий  вплив на цитоплазматичні мембрани, перешкоджаючи вивільненню гідролітичних ферментів, таких як катепсин D і колагеназа, що контролюють швидкість розпаду ушкоджених тканин. Наявні також дані, що цинк видозмінює перебіг запального процесу та прискорює синтез колагену, ДНК та РНК, що особливо інтенсивно відбувається у тканині, яка регенерує .

Кератогенез та остеогенез

Цинк необхідний для синтезу білків, у тому числі колагену, та для формування кісток. Проникність клітинних мембран також пов’язана з наявністю цинку .

Цинку належить важлива роль у розвит­ку кісткової тканини. Порушення остеогенезу при дефіциті цинку описані у плодів щурів та домашньої птиці. У телят при експериментальній недостатності цинку виявляють ригідність, набряк суглобів та кульгавість, які легко усуваються додатковим введенням препаратів цинку. На сьогодні встановлено, що майже 90% загальної кількості цинку міститься у м’язах та кістках.

Роль цинку у репродуктивній функції

Для чоловіків:  При дефіциті цинку пригнічується сперматогенез та розвиток первинних та вторинних статевих ознак . Значна кількість Zn знаходиться в передміхуровій залозі та еякуляті. Дефіцит цинку веде до уповільненого розвитку сім’яників, їх придатків, передміхурової залози та гіпофізу, а також атрофії сперматогенного епітелію сім’яників.

Цинк зменшує розміри передміхурової залози і полегшує перебіг доброякісної гіперплазії органа, що зумовлено інгібуванням активності ферменту 5-aльфа-редуктази . Цинк і синтез тестостерону тісно пов’язані. Тестостерон - це чоловічий гормон. Виходить, що саме цинк – один із головних мікроелементів чоловічого організму, оскільки він регулює вироблення гормону мужності – тестостерону.  Якість сперми напряму залежить від такого хімічного мікроелемента, як цинк: максимальний його вміст в чоловічому організмі виявлено саме в сперматозоїдах і простаті. Брак цинку в організмі підлітка в період статевого дозрівання загрожує в майбутньому відставанням у статевому розвитку та навіть безпліддям.
Для жінок: У жінок сприяє нормальній циркуляції жіночих гормонів естрогенів, зменшує ймовірність порушення функції яєчників, менструального циклу і безпліддя.

Роль цинку у перебігу вагітності, розвитку плода

В пренатальний  період цинк надходить в організм плода трансплацентарно. Цинкдефіцитні стани можуть стати причиною передчасних пологів, синдрому затримки розвит­ку плода, формування вад розвитку будь-якого органа або системи, особливо легенів і центральної нервової системи.

У 13–18% вагітних із дефіцитом цинку відмічають вади розвитку дитини (гідроцефалія, синдактилія, дефекти формування нервової трубки, діафрагмальні грижі, вади розвитку серця) . Надлишок цинку проявляється ембріоцидною дією і перинатальною смертністю.

Імуностимулююча дія цинку

Мінерал стимулює роботу імунної системи за рахунок активації лейкоцитів, антитіл та  тимуса.

Вплив цинку на функціонування підшлункової залози

Цинк відіграє важливу роль у діяльності підшлункової залози, процесах зв’язування інсуліну з гепатоцитами, синтезу ліпопротеїнів. Внаслідок недостатності цього елемента порушується толерантність до глюкози

Противірусні властивості цинку

Мікроелемент цинк, в комплексному лікуванні,сприяє швидшому одужанню при гострих респіраторних захворюваннях. Результати багатьох досліджень свідчать про властивість цинку пригнічувати процеси реплікації вірусів. Стосовно РНК- вірусів,  цинк є блокатором процесу поліпептидного розщеплення. Застосування цинку в будь-якій фазі вірусної реплікації негайно припиняє формування нового вірусу.  Це властивість цинку може слугувати причиною застосування препаратів цинку у комплексному лікуванні Covid-19 (РНК-вірус). Інші метали також були тестовані на антивірусну активність, але лише цинк у нетоксичних концентраціях чинив пряму антивірусну дію . Цинк виявляє також  противірусний ефект на вірус простого герпесу (Herpes simplex) 1-го та 2-го типу та інші.

Зір

Для гарного зору необхідний вітамін А, а для того, щоб вітамін А міг нормально засвоїтися, потрібен цинк. Дієта, багата цинком, покращує якість нічного зору. Крім того, цинк знижує ймовірність вікової макулярної дегенерації сітківки, яка призводить до втрати зору.

Інші важливі властивості цинку

 * Мікроелемент Zn приймає участь у процесах тканинного дихання. Цинк формує білок, завдяки якому вуглекислий газ з тканин доставляється в легені, де за допомогою газообміну виводиться з організму.

* Атоми цинку входять до складу фермента - алкогольдегідрогінази - який розщеплює етанол. Цікавий факт - дефіцит цинку здатний спричинити потяг до алкоголю, у осіб, які генетично схильні до захворювання.

* Цинк стоїть на сторожі генетичного матеріалу - захищає ДНК і РНК від ушкоджень.

* Цинк з'єднується з альбумінами і утворює активні комплекси, які здатні розпізнавати чужерідні  білкові молекули, нейтралізувати їх та виводити з організму.

* Низький вміст цинку в організмі, може сприяти розвитку нейродегенеративних захворювань , пов'язаних з накопичення дефектних білків - це такі захворювання як Хвороба Альцгеймера  та Хвороба Паркінсона.

* Швидкому виведенню Zn з організму сприяють свинець та кадмій, які виділяються при курінні.

Несумісність міді та цинку.
Посилений прийом цинку може привести до дефіцити міді в організм. У свою чергу, мідь може гальмувати засвоєння організмом цинку.

Корисні сполуки цинку

Існує багато солей цинку, кожна з яких має різну  біодоступність, тобто різний відсоток  засвоєння і попадання цинку в потрібне місце (наприклад, в шкіру) в організмі. До того ж деякі солі мають ряд незначних побічних домішок, як правило, вони дешевше інших.

Існує безліч з'єднань цинку, що використовуються  як харчові добавки.

Найкраще засвоюються наступні:

  • Піколінат цинку (61%)
  • Цитрат цинку (61%)
  • Ацетат цинку (60,9%)
  • Гліцерат цинку (60,9%)
  • Монометіонін цинку (58%)

Найгірше засвоюються оксид і сульфід цинку (48%). Відсоток засвоюваності кожної солі - це відносний показник, так як індивідуально все залежить від потреби в цинку кожного окремо взятого організму, від стану слизової оболонки  шлунково-кишкового тракту. Крім того, відсоток засвоюваності солей цинку корелює із застосуванням металу в поєднанні з іншими добавками або без них.

Деякі солі також корисні, але мають ряд іноді виникають побічних ефектів у вигляді роздратування шлунка і кишечника, нудоти і блювоти, а саме - оксид і сульфід цинку.

Перелік  препаратів  цинку, які є в асортименті нашої мережі, або доступні до замовлення:

Монопрепарати:

1) Піколінат цинку таб. № 100, Solgar;

 

Склад

Активні компоненти: цинку піколінат (цинку — 22 мг) 125,2 мг, дикальцію фосфат (кальцію — 20 мг) 93,4 мг.

 

Рекомендації щодо застосування: 

Дивись : Значення  мікроелементу Zn в організмі людини

Спосіб застосування

Дорослим по 1 таблетці на добу під час прийому їжі.

Перед застосуванням рекомендується проконсультуватися з лікарем.

 

2) Цинк таб. №30

 

Склад

Цинк - 15,0 мг.

Рекомендації щодо застосування: 

Дивись : Значення  мікроелементу Zn в організмі людини

Спосіб застосування:

1-2 таблетки в день.

Діти у віці до 12 років - 1 таблетка на день.

 

3) Цинк активний таб. №80;

 

Склад

Активні компоненти

В 1 таблетці містить

цинку L-аспарагінат (цмнку активного)

12,6 мг

марганцю аспарагинат (марганцю)

0,05 мг

кальцію гідро фосфат (фосфору)

30 мг

вітамін A

1666 мг

вітамін C

10 мг

вітамін D

2,5 мкг

 

Рекомендації щодо застосування: 

Дивись : Значення  мікроелементу Zn в організмі людини

Спосіб застосування

Дорослим приймати 1 таблетку на добу під час прийому їжі.

 

4) Цинкіт таб. шип. №20;

 

Склад

1 шипуча таблетка (масою 4,5 г) містить: цинку сульфат гептагідрат - 44,0 мг (що відповідає 10 мг цинку); допоміжні речовини: лимонна кислота (Е330) - 2,3084 г; гідрокарбонат натрію (Е500ii) - 1,6753 г; сорбіт (Р. 420) - 0,4187 г; цикламова кислота, натрієва сіль (Е952) - 0,0315 г; натуральна ароматична добавка (маракуйя) - 0,0135 г; сахарин, натрієва сіль (Е954) - 0,0086 г.

Рекомендації щодо застосування: 

Дивись : Значення  мікроелементу Zn в організмі людини

Спосіб застосування та дози

Вживати дорослим по 1 шипучій таблетці 2 рази на добу під час або після їди, попередньо розчинивши таблетку в склянці (200 мл) питної води. Курс вживання - 1 міс.

 

5) Цинктерал таб. в/о № 25; №50;

        

Склад

діюча речовина: цинку сульфат;

1 таблетка містить 124 мг цинку сульфату моногідрату, що еквівалентно 45 мг іону цинку;

допоміжні речовини: лактози моногідрат, крохмаль картопляний, повідон, тальк, магнію стеарат, гіпромелоза, титану діоксид (Е 171), поліетиленгліколь, азорубіну лак (Е 122).

Рекомендації щодо застосування: 

Дивись : Значення  мікроелементу Zn в організмі людини

Спосіб застосування та дози

Препарат призначати внутрішньо дорослим та дітям віком від 4 років.

Таблетку не слід розламувати або розжовувати. Зазвичай приймати за 1 годину до їди або через 2 години після споживання їжі, оскільки багато продуктів харчування порушують всмоктування цинку. При виникненні симптомів подразнення шлунково-кишкового тракту препарат можна приймати безпосередньо до або протягом споживання їжі, але в цьому випадку біодоступність препарату може виявитися меншою.

Дорослим препарат призначати по 1-2 таблетки на добу.

Дітям віком від 4 років – по 1 таблетці на добу.

Тривалість курсу лікування визначає лікар індивідуально, залежно від ступеня клінічно доведеного дефіциту цинку та досягнутого терапевтичного ефекту.

Діти.

Препарат призначати дітям віком від 4 років.

Комбіновані препарати:

1) Аскоцин таб. №100;

 

Склад

діючі речовини: кислота аскорбінова (аscorbic acid), натрію аскорбат (sodium ascorbate), цинку оксид (zinc oxide);

1 таблетка містить кислоти аскорбінової 100 мг, натрію аскорбату у перерахуванні на кислоту аскорбінову 400 мг, цинку оксиду у перерахуванні на цинк 15 мг;

допоміжні речовини: маніт (Е 421), повідон К30, кросповідон, жовтий захід FCF (Е 110), етилцелюлоза, аспартам (Е 951), магнію стеарат, ароматизатор апельсиновий 844763.

 

Рекомендації щодо застосування: У складі комплексного лікування при станах та захворюваннях, які обумовлені або супроводжуються дефіцитом цинку та гіповітамінозом аскорбінової кислоти:

  • схильність до застудних та інфекційних захворювань;
  • захворювання, що супроводжуються зниженням імунітету;
  • кровотечі (маткові, легеневі, носові, при променевій хворобі), передозування антикоагулянтів, підвищена проникність і ламкість кровоносних судин;
  • захворювання печінки (гепатит А, хронічний гепатит, цироз);
  • нефропатія вагітних;
  • дистрофії, переломи кісток та рани, що тривалий час не загоюються;
  • ураження сполучної тканини (ревматоїдний артрит, системний червоний вовчак, склеродермія);
  • розлади вуглеводного та жирового обміну;
  • порушення функції залоз внутрішньої секреції, хвороба Аддісона;
  • гіпофункція передміхурової залози;
  • атеросклероз;
  • бронхіальна астма.

Спосіб застосування та дози

Аскоцин® приймати всередину після їди; таблетку розжовувати і запивати невеликою кількістю води. Дорослим − по 1 таблетці 1 раз на добу. Термін лікування визначає лікар залежно від характеру та перебігу захворювання.

При вираженому гіповітамінозі і лікуванні інфекційних захворювань для дорослих рекомендується приймати по 1 таблетці 2 рази на добу протягом 5–7 діб.

Діти. Аскоцин® не застосовувати дітям (віком до 18 років).

2) Кальцій, магній, цинк №100;

 

Склад:

  • Кальцій - 333,3 мг
  • Магній - 133,3 мг
  • Цинк - 8,3 мг

Рекомендації щодо застосування:

Кальцій і магній важливі для збереження здорових і міцних зубів, сприяють стабілізації артеріального тиску, підтримують у справності функцію нервової системи і м'язів. Магній, має антиоксидантну дію та зміцнює функціонування імунної системи. Цинк відіграє незамінну роль у підвищенні захисної здатності імунної системи, стимулює функцію сальних залоз, покращує стан передміхурової залози.

Спосіб застосування:

1-2 таблетки в день. Діти у віці до 12 років - 1 таблетка на день.

3) Кальцій, магній, цинк № 100, Solgar;

 

 

Рекомендації щодо застосування

В якості харчової добавки для дорослих як частина здорової дієти, поряд з фізичною активністю, для зниження ризику розвитку остеопорозу в більш пізньому віці.

Спосіб застосування

Дорослим по 2 таблетки на день під час прийому їжі.

Перед застосуванням рекомендована консультація лікаря.

4) Доппельгерц актив від А до Цинку таб. №30;

 

 

 

Рекомендації щодо застосування:

  • Гіповітаміноз, авітаміноз і дефіцит мінеральних речовин;
  • зниження розумової і фізичної працездатності;
  • порушення концентрації уваги;
  • стан стресу або втоми, період реконвалесценції після перенесених захворювань;
  • для підвищення активності імунної системи організму;
  • для підвищення фізичних можливостей організму, зокрема у спортсменів;
  • при незбалансованому харчуванні.

Спосіб застосування та дози  Дорослим і дітям старше 12 років по 1 таблетці на день під час їжі. Тривалість прийому 2 місяці.

5) Доппельгерц актив від А до Цинку таб. шип. № 15;

 

 

Рекомендації щодо застосування:

  • При зниженні розумової і фізичної працездатності, втоми, погіршення концентрації уваги;
  • при станах, що супроводжуються підвищеною потребою у вітамінах, макро- і мікроелементах;
  • для підвищення фізичних можливостей організму;
  • при недостатньому або незбалансованому харчуванні;
  • під час і після перенесених захворювань.

Спосіб застосування та дозиДорослим і підліткам старше 14 років по 1 таблетці (розчинивши в склянці води) 1 раз на добу під час або після їди.

6) Доппельгерц  віт.С + Zn таб. шип. № 15;

 

 

Рекомендації щодо застосування:

* Має  антиоксидантні властивості, оберігає мембрани клітин від шкідливої дії перекисного окислення;
* Стимулює імунну систему, підвищує захисні сили організму;
* Має протизапальні властивості.

Спосіб застосування

Дорослим і підліткам старше 14 років по 1 таблетці (розчинивши в склянці води) 1 раз на добу під час або після їди. Перед застосуванням рекомендована консультація лікаря.

Рекомендований термін споживання 30 діб, в подальшому термін споживання узгоджується з лікарем.

 

7) Доппельгерц Женшень + В-вітаміни + Zn капс. № 30;

 

 

Рекомендації щодо застосування

Може бути використаний в раціонах дієтичного харчування, як додаткове джерело гінзенозидів, а також вітамінів групи В та цинку при тривалих підвищених фізичних та розумових навантаженнях, для підвищення опірності організму до стресових ситуацій та несприятливих факторів навколишнього середовища. 

Сухий екстракт кореню женьшеню, що входить до складу продукту, справляє стимулюючу та тонізуючу дію на центральну нервову систему, стимулює обмін речовин, особливо жирів, посилює оксидативні процеси. Збільшує споживання кисню тканинами, підвищує розумову та фізичну активність, посилює неспецифічну резистентність організму. Має загальнозміцнюючі властивості, сприяє підвищенню працездатності та бадьорості.

Вітаміни групи В – нормалізують роботу серцево-судинної та нервової систем, покращують роботу кишечника, беруть участь у зростанні клітин, енергообміні, сприяють покращенню імунітету, спротиву організму різним інфекціям.

Фолієва кислота – сприяє регуляції розвитку нових клітин, хімічних процесів і активації ферментів. Фолієва кислота є учасником синтезу клітин крові. Завдяки фолієвій кислоті нормалізується робота органів кровотворення, попереджається розвиток анемії, укріплюється імунітет.

Пантотенова кислота – стимулює виробництво гормонів глюкокортикоїдів, сприяє профілактиці захворювань серцево-судинної системи, нормалізує ліпідний обмін. Бере участь у кислотно-відновлювальних процесах, забезпечує нормальну діяльність головного мозку.

Цинк – природний імуностимулятор, бере участь у багатьох процесах в організмі. Важливий для роботи мозку, а саме для його відділів, які відповідають за увагу та пам’ять.

Спосіб застосування та дози

Дорослим по 1 капсулі під час сніданку, запиваючи достатньою кількістю рідини. Перед застосуванням рекомендована консультація лікаря.

 

8) Селен з цинком актив таб. № 80;

 

Склад

Селен - 50,0 мкг; цинку аспарагінат - 35,5 (цинку - 10,0 мг). Наповнювачі: кальцію стеарат, МКЦ, лактоза, крохмаль, сорбіт.

Рекомендації щодо застосування
Синдром хронічної втоми;
Профілактика роботи серцево-судинної системи;

Підвищення захисних функцій імунної системи;

Нормалізація роботи очей, поліпшення здоров'я шкіри.

 

Спосіб застосування

Дорослим і підліткам з 16 років приймати по 1 таблетці вранці під час їди, запиваючи склянкою води.

Курс прийому: 3-4 тижні. 2-3 курси на рік.

9) Цинкаргін  розчин 100 мл фл.;

 

Склад

10 мл розчину містить: L-аргініну цитрат - 3000 мг; Трибулус террестрис (90% сапонінів) - 500 мг; Цинку цитрат - 10 мг.

Допоміжні речовини: Фруктоза, лимонна кислота (Е 330), калію сорбат (Е 202), ароматизатор, вода.

Рекомендації щодо застосування

Використовувати для підвищення рівня ендогенного тестостерону, що забезпечує підвищення фізичної і розумової працездатності, нормалізації діяльності серцево-судинної, травної та репродуктивної систем, підвищення лібідо і сексуальної активності, підвищення витривалості і збільшення сили м'язів і їх маси у спортсменів.

Спосіб застосування та дози

Чоловікам по 10 мл 1-2 рази на добу після їжі. Термін вживання - 2-3 тижні. Надалі термін застосування узгоджується лікарем.

 

10) Омега Баланс Zn сироп;

 

 

Рекомендації щодо застосування

Може бути рекомендована для використання в раціонах дієтичного харчування як додаткове джерело поліненасичених жирних кислот Омега-3 (ейкозапептаєнової/ЕПК та докозагексаєнової/ДГК) і вітаміну D та цинку з метою створення оптимальних дієтологічних умов для підтримки нормального функціонального стану нервової, імунної, серцево-судинної систем, органів зору та розумових здібностей дітей і підлітків.

Формула продукту містить вітамін D та цинк, що дозволяє забезпечити краще засвоєння поживних речовин з дитячого раціону для підтримки росту, зміцнення кісток та зубів.
Спосіб застосування
Рекомендована добова доза – 1 ложка (5мл).
Перед вживанням ложку з сиропом необхідно збовтати.
Термін споживання: до 3 тижнів; в подальшому тривалість споживання узгоджувати з лікарем.


11) Омега Баланс Zn Плюс сироп;

 

 

 

Рекомендації щодо застосування

Може бути рекомендована для використання в раціонах дієтичного харчування як додаткове джерело поліненасичених жирних кислот Омега-3 (ейкозапентаєнової/ЕПК та докозагексаєнової/ДГК) і вітамінів В6, D та цинку з метою створення оптимальних дієтологічних умов для підтримки нормального функціонального стану нервової, імунної, серцево-судинної систем, органів зору та розумових здібностей дітей і підлітків.

Формула продукту містить вітамін D та цинк, що дозволяє забезпечити краще засвоєння поживних речовин з дитячого раціону для підтримки росту, зміцнення кісток та зубів.

Спосіб застосування

Дітям від 3 років по 1 мірній ложці (5 мл) на добу під час вживання їжі.

Перед вживанням флакон необхідно збовтати.

12) Омега Баланс Zn Плюс сироп 100 мл, машина


Склад ,рекомендації та спосіб застосування  дивитись Омега Баланс Zn Плюс сироп

13) Ехінацея + цинк капс. № 30;

 

Склад

1 капсула містить: активні інгредієнти: сухий екстракт ехінацеї пурпурової - 100 мг, цинку оксид - 12, 5 мг (що відповідає 10 мг елементарного цинку); допоміжні речовини: наповнювачі: мікрокристалічна целюлоза, кремнію діоксид, магнію стеарат.

Рекомендації щодо застосування
Додаткове джерело біологічно активних речовин рослинного походження і цинку для підвищення опірності організму до збудників інфекційних захворювань і зміцнення імунітету, особливо в період сезонних захворювань дихальних шляхів; має загальнозміцнюючі і антиоксидантні властивості.

Спосіб застосування та дози

Дорослим і дітям старше 14 років по 1 капсулі 2 рази на добу незалежно від прийому їжі. У разі необхідності, за рекомендацією лікаря, добову дозу можна збільшити до 4 капсул.

14)  КітВіт вітамін С та цинк №7;

 

 

КітВіт ВІТАМІН С та ЦИНК зі смаком зеленого яблука – перший в Україні дитячий комплекс вітамінів та мінералів у формі соломинок!

Рекомендації щодо застосування

Вітамін С і цинк, що входять до складу вітамінної соломинки КітВіт ВІТАМІН С та ЦИНКпринципово важливі для нормальної роботи імунної системи, вони підсилюють дію один одного. КітВіт ВІТАМІН С та ЦИНК сприяє захисту організму у період поширення сезонних застудних захворювань та під час підвищених фізичних та психічних навантажень.

Спосіб застосування

КітВіт ВІТАМІН С та ЦИНК рекомендований дітям віком від 3 до 7 років – по 1 соломинці на добу, дітям старше 7 років та дорослим – по 1-2 соломинки на добу.

  1. Налити одну склянку води.
  2. Зняти фольгову обгортку.
  3. Опустити соломинку у воду і насолоджуватися приємним смаком!

 КітВіт ВІТАМІН С та ЦИНК не містить цукру, глютену та лактози!

15) Простатилен- цинк супп. № 10;

 

Склад

діючі речовини: простатилен, цинку сульфат гептагідрат, вітамін-Е-ацетат (DL-альфа-токоферолу ацетат);

1 супозиторій містить простатилену 30 мг (0,03 г), цинку сульфату гептагідрату 100 мг (0,1 г), вітаміну-Е-ацетату (DL-альфа-токоферолу ацетату) 100 мг (0,1 г);

допоміжні речовини: вода очищена, спирт цетостеариловий, полісорбат 80, твердий жир.

Показання

Лікування та профілактика хронічного простатиту, доброякісної гіперплазії передміхурової залози; ускладнень після операцій на передміхуровій залозі, а також статевих розладів, чоловічого безпліддя.

Спосіб застосування:

Дорослим супозиторій вводити глибоко у задній прохід.

З лікувальною метою застосовувати по 1 супозиторію 2 рази на добу (уранці та ввечері) протягом 5-10 днів.

З метою профілактики – по 1 супозиторію 1 раз на добу.

Тривалість лікування визначає лікар залежно від характеру та тяжкості захворювання, досягнутого терапевтичного ефекту, характеру терапії (монотерапія або комплексне лікування). При необхідності курс лікування можна повторити через 1-6 місяців.